stat
Impreza już się odbyła

Dyskusyjny Klub Teatralny

Zapraszamy Państwa na 51. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi NIEZWYCIĘŻONY! Weźmie w nim udział Torben Betts, autor sztuki, jeden z najbardziej cenionych współczesnych brytyjskich dramatopisarzy, znakomita tłumaczka sztuki Małgorzata Semil, a także reżyser spektaklu Jarosław Tumidajski i zespół aktorski. Spotkanie poprowadzi Michał Kurkowski. 51. Dyskusyjny Klub Teatralny odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 listopada o godzinie 21.40 na Scenie Kameralnej.

O AUTORZE

Torben Betts
(ur. 1968) - jeden z najbardziej cenionych współczesnych brytyjskich dramatopisarzy. Ukończył Uniwersytet w Liverpoolu i pierwotnie zajmował się aktorstwem. Jego talent pisarski odkrył Alan Ayckbourn, który w roku 1999 zaproponował mu objęcie funkcji dramaturga rezydenta w Stephen Joseph Theatre w Scarborough. Był to przełomowy moment w karierze pisarza. Jego twórczość szybko zyskała uznanie publiczności i krytyków, czego dowodem jest przyznana mu nagroda za Najlepszą Nową Sztukę sezonu 2006/2007. Zarówno jego własne sztuki jak i adaptacje prezentowane są obecnie na deskach najważniejszych scen w Wielkiej Brytanii oraz wielu teatrów zagranicznych. Liz Lockhead, wybitna szkocka poetka opisuje go jako "najlepszego obecnie autora teatralnego". Z kolei opiniotwórczy magazyn Time Out charakteryzuje Bettsa sztuki jako "błyskotliwe i wymagające".

O SPEKTAKLU

Emily i Oliver właśnie wyprowadzili się na przedmieścia, z dala od Londynu, "ohydnego, kapitalistycznego zbiorowego gwałciciela". Pewnego dnia zapraszają swoich nowych sąsiadów, Dawn i Alana, na wieczorek zapoznawczy. To spotkanie potoczy się w dość niespodziewanym kierunku, obnaży skrajne różnice dzielące te dwie pary, ale - co najważniejsze - ujawni, że oba związki znajdują się w głębokim kryzysie. Czy ta świadomość okaże się oczyszczająca, czy wyniszczająca? Komediodramat Torbena Bettsa nie daje łatwych odpowiedzi, ale bardzo wnikliwie opisuje chaos postaw i racji, w jakim współcześnie żyjemy.

"Spektakl Tumidajskiego jest gorzką przypowieścią o tym, że przynależność klasowa niezmiennie determinuje nasz los, wyznaczając horyzont marzeń, lęków i aspiracji."

Michał Centkowski, Newsweek

Torben Betts
NIEZWYCIĘŻONY
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Światło: Hektor Werios
Projekt plakatu: Andrzej Klimowski

W spektaklu występują: Katarzyna Z. Michalska - Emily, Piotr Chys - Oliver, Dorota Androsz - Dawn, Piotr Łukawski - Alan.

Asystent reżysera: Piotr Chys
Asystent scenografów: Sławomir Szondelmaje
Inspicjent, sufler: Weronika Mathes

Premiera: 13 lipca 2019 roku na Scenie Letniej
Czas: 2 godziny 30 minut (jedna przerwa)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszym gdyńskim kinem, otwartym w 1926 roku, było: