stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dyskusyjny Klub Melomana Kosmoteka - webinaria

W dniach 23 września - 13 października 2020 roku, Stowarzyszenie Amberton będzie realizowało projekt z zakresu edukacji kulturalnej pod nazwą #dyskusyjnyklubmelomana.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Dyskusyjny Klub Melomana to kulturalne spotkania w przestrzeni cyfrowej z najsłynniejszymi dziełami w historii muzyki oraz ich twórcami. Uczestnikom zaproponowane zostaną cztery interesujące tematy do wyboru, a wśród nich znane i lubiane "Cztery Pory Roku" Antonia Vivaldiego, "Obrazki z Wystawy" Modesta Musorgskiego i "Muzyka z ekranu" oraz inspirowana astronomią "Kosmoteka".

Szeroki wybór dostępnych terminów, prezentacje przygotowane i prowadzone przez ekspertów, angażujące treści merytoryczne i twórcza debata w panelu dyskusyjnym, to tylko część atrakcji przygotowanych dla młodych melomanów, których pragniemy zachęcić do zgłębiania arcydzieł literatury muzycznej i świadomego korzystania z zasobów kultury.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Melomana proponujemy również inspirujące rozmowy z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się:
Natalia Walewska - koncertmistrz Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku; Kamil Wicik - dziennikarz Radia Gdańsk; Bogdan Smagacki - aktor Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Przemysław Rudź - muzyk i popularyzator astronomii, edukator Polskiej Agencji Kosmicznej.

Spotkania poprowadzi Anna Bona - muzyk Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, animatorka kultury i twórczyni koncertów edukacyjnych dla dzieci.
Udział w webinariach jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Każdy z czterech tematów webinariów zostanie zrealizowany w dwóch terminach oraz dwóch zakresach godzinowych. Ze względu na komfort odbiorców oraz na potrzeby moderacji dyskusji, maksymalna liczba uczestników w każdym webinarowym pokoju online będzie wynosiła 30 osób.
Szczegółowy opis programu wraz z datami organizacji webinariów oraz formularzami zapisu znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia dkm.amberton.pl oraz na kolejnej stronie tego dokumentu.
Regulamin wydarzenia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w nadesłanym w załączniku maila Press Packu.

TERMINY i PROGRAM Dyskusyjnego Klubu Melomana

Kosmoteka

Kompozytorzy czerpią inspirację z kontemplacji rozgwieżdżonego nieba, a za pomocą dźwięków oddają powagę, majestat i ogrom przestrzeni kosmicznej, w której zawieszona jest nasza mała niebieska planeta. Gwiazdy inspirowały nie tylko twórców dawnych epok, ale także tych, którzy piszą muzykę dziś. Zaglądamy w najodleglejsze rejony muzyki, aby poznać odpowiedzi na temat Wszechświata i nas samych.

Czego się dowiesz z webinarium?
・ Co łączy muzykę klasyczną z astonomią?
・ Jak słuchać muzyki w świetle księżyca?
・ Czy instrumenty astronoma i instrumenty muzyczne należą do jednej rodziny?

Gość specjalny:
・ Przemysław Rudź - popularyzator astronomii, pracownik Departamentu Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej

Terminy:
・ 8 października 2020 r. - godzina 16:00 lub 18:00
・ 13 października 2020 r. - godzina 16:00 lub 18:00

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?