Spektakl

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Teatr Gdynia Główna - Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1

adres:
Gdynia, Pl. konstytucji 1 pokaż na mapie
kasy:
58 351-15-12
data premiery:
25 lutego 2017
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

3.9 / 5 (7 głosów)

Dwoje
Marek Sadowski

Ona i On. Dwoje ludzi utkwionych ze sobą Gdzieś i Kiedyś. Związanych przeszłością, której zdają się nie pamiętać, a która nie pozwala o sobie zapomnieć. Usiłujących odnaleźć dawną bliskość, jednak nie będących już w stanie zwyczajnie ze sobą rozmawiać. Na drodze do szczerości stają im: prawda - z którą nie umieją się zmierzyć - i przekonanie o tym, że wszystko zostało już powiedziane. Szukają więc siebie pomiędzy słowami, w niedopowiedzeniach oraz w kolejnych, odgrywanych przed sobą rolach. W ten sposób prowadzą dialog o tym, co dla nich ważne - wzajemnej potrzebie siebie - obnażając stopniowo to, co niewypowiedziane. "Dwoje" nie jest spektaklem komediowym. To raczej, przetykana gdzieniegdzie uśmiechem, historia o samotności. Czy miłość zawsze zwycięża? Na to pytanie będziecie musieli Państwo odpowiedzieć sami.

"Dwoje" to pierwszy od lat sceniczny tekst Marka Sadowskiego, wracającego do korzeni: teatru słowa osadzonego w estetyce absurdu. "Jeżeli śpieszymy się więc nie ma czasu, to jeśli się nie śpieszymy - jest czas!".

Scenariusz i reżyseria: Marek Sadowski
Światło: Marzena Chojnowska

Obsada:
Ona - Martyna Gogołkiewicz
On - Dariusz Czarniecki

---

Marek Sadowski - aktor, poeta, tekściarz, tłumacz. Pół-Krakus, pół-Gdynianin. Zanim zawodowo zajął się aktorstwem, pisał i wystawiał własne teksty, w tym nagradzany monodram "Dylemat Niebieski", którym zdobył zaproszenie na Festiwal Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA) gdzie miał zaszczyt występować obok aktorów takich jak Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska czy Jan Peszek. Przy okazji premierowego wystawienia monodramu poznał Ewę Ignaczak oraz Idę Bocian, czego owocem jest obecna współpraca z Teatrem Gdynia Główna. Po trzech latach studiów filologii romańskiej na specjalności translatorycznej, rozpoczął naukę w PPSWA im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2015 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Na scenie zawodowej debiutował w 2012 roku rolą krawca Motla w "Skrzypku na dachu" w reżyserii Jerzego Gruzy. W Teatrze Gdynia Główna występuje w spektaklach "Pomiędzy" oraz "Burmistrz".

Dariusz Czarniecki - Urodzony w Suwałkach, student IV roku PPSWA w Gdyni. Przygodę z teatrem rozpoczął w 2012 roku. Występuje w kilku produkcjach TM w Gdyni, CK w Gdyni w spektaklu "Mayday Run for your wife", za sobą ma także udział w czytaniu performatywnym z cyklu PC Drama "Supernova Live" w reż. Macieja Konopińskiego.

Martyna Gogołkiewicz - Dyplomantka studium wokalno-aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Występuje w sztuce "Mayday2" wystawianej na terenie Trójmiasta, gdzie wciela sie w Wiktorię, córkę głównego bohatera. Bilka w musicalu "Skrzypek na Dachu" Teatru Muzycznego w Gdyni. W Muzycznym można ją także oglądać w spektaklu dyplomowym w reżyserii Mirosława Baki/Anny Urbanowskiej "Ostatni dzwonek".

Zdjęcia

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij