• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dutronc, Rosenberg, Gresset - święto Manouche na Gdańsk Siesta Festival Czujesz Klimat? (1 opinia)

Thomas Dutronc, Stochelo Rosenberg, Rocky Gresset królowie francuskiego Manouche na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat? Proszę Państwa, tegoroczny festiwalowy podwieczorek to istna francuska odpowiedź na sławne piątkowe spotkanie trzech gitarzystów w San Francisco!

Relacja z imprezy

Thomas Dutronc nie daleko pada jabłko od jabłoni: syn Jacquesa Dutronca i Francoise Hardy, jak rodzice, genialny muzyk, świetny kompozytor, uznany aktor. Wystarczy wspomnieć jego niedawny album Frenchy, gdzie ochoczo występują z nim i Dianna Krall, i Stacey Kent, i Youn Sun Nah, i Iggy Pop, ale mogą też państwo wrócić do genialnej płyty ZAZ, Paris, i tam też posłuchać jego śpiewu, bo sam również użycza swego talentu innym. Łobuz z gitarą. Z cygańską gitarą!

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Rocky Gresset wielki przyjaciel i współpracownik Thomasa. Od 9 roku życia nie rozstaje się z gitarą. Gra jazz, a o muzyce Django i Manouche wie niemal wszystko.

I w końcu Stochelo Rosenberg on nie tylko wie, nie tylko potrafi, on po prostu jest prawdziwym, szczerym złotem Manouche. Czy sam czy ze swoim własnym Rosenberg Trio, czy też w przeróżnych towarzysko-muzycznych konfiguracjach jego cygańska gitara nie ma sobie równych.

Niedzielna, pełna lata, wrześniowa herbata w Gdańsku jawi się dla wszystkich miłośników francuskiego jazzu, gipsy music i piosenki spod dachów Paryża jako punkt obowiązkowy do skosztowania: 17 września, godzina 17:00, Filharmonia Bałtycka. Gdańsk Siesta Festival Czujesz Klimat? zaprasza!

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • już się nie mogę doczekać!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Ważnym trójmiejskim artystą street artu, tworzącym pod pseudonimem M-city, który stworzył "galerię społecznego muralu" komentującą polską rzeczywistość społeczno-polityczną, jest: