stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Duet artystyczny: wystawa twórczości Agnieszki Gewartowskiej i Macieja Siemońskiego w galerii Triada

Wystawa twórczości dwojga absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych:

w każdy czwartek (do 17.11), godz. 18:00

Wstęp wolny
Agnieszki Gewartowskiej z okazji 20-lecia jej pracy twórczej oraz Macieja Siemońskiego z okazji 10-lecia jego pracy.

Gewartowska Agnieszka
 W dniach 5-12  listopada 2018 roku artystka będzie brała udział w zbiorowej wystawie w galerii Triada "100-lecie Polski w sztuce".

Artystka sztuk wizualnych zajmująca się malarstwem, rysunkiem, grafiką artystyczną -litografią, instalacjami typu site specific, kolażem a także grafiką projektową. Urodzona w Gdańsku w 1975 roku, dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP w 2001 roku. Studia doktorskie na tejże uczelni w latach 2012/2016. W latach 2012 -2017 związana zawodowo z macierzystą uczelnią, pełniąc funkcje wykładowczyni w Pracowni Plakatu na Wydziale Grafiki oraz asystentki w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego na Wydziale Malarstwa. Od 2013 roku związana z Gdańską Szkołą Artystyczną. Uczestniczka ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranica, m. in. w Rosji, Szwecji, Niemczech, Kanadzie, Chinach, Korei, Japonii i Litwie. [...] W jej artystycznym świecie powstają rzeczy, zjawiska, obiekty, które mogą pomóc nam myśleć głębiej, zobaczyć dalej przez to, że są one bardzo zmysłowe, wnoszą do naszej wyobraźni ów szczególny aspekt życia - archetypalną potrzebę materialności istnienia, wobec szerzącego się i reklamowanego materializmu post-postnowoczesności oraz potrzebę dotyku i najważniejsze - ciągle się w nas odradzającą potrzebę piękna! [...]* * Zbigniew Mańkowski, fragment tekstu do indywidualnej wystawy pt. "Piękno utracone / Lost beauty" Agnieszka Gewartowska, ASP Gdańsk, 2014

Agnieszka Gewartowska miała w gdańskiej Triadzie indywidualną wystawę malarstwa w roku 2011 oraz brała udział w wystawie "100-lecia Polski w sztuce" w galerii Triada w 2018 roku.

Maciej Siemoński
Urodzony w 1984 roku , uzyskał dyplom z Edukacji Artystycznej gdańskiej ASP w 2007 roku. Zamierza kontynuować edukację na tej wyższej uczelni.

Jest na początku swojej artystycznej drogi, którą zaczynał między innymi w galerii Triada. Jego rysunki charakteryzują się niebywałym opanowaniem kreski. Został zaproszony do wzięcia udziału w wystawie prac polskich artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego pt. "Metamorfoza", poświęconej pamięci Zdzisława Beksińskiego, razem z m. in. Karolem Bąkiem czy Tomaszem Sętowskim.

Wernisaż 25.10.2019 o godz. 18.00, Galeria Triada.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?