• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Droga do morza - wystawa multimedialna

Zapraszamy na multimedialną wystawę plenerową "Droga do morza".

11 lutego - 13 listopada 2022

bilety 15 zł
ulgowy 7 zł

3 września 2022 - 7 maja 2023

bilety 16 zł
ulgowy 12 zł
Ekspozycja jest częścią projektu edukacyjnego "Droga do morza", realizowanego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Muzeum Miasta Gdyni, w 100 rocznicę zaślubin Polski z morzem. To niezwykła opowieść o sile polskiej przedsiębiorczości połączonej z odważną, ale rozsądną polityką gospodarczą.

Projekt jest nie tyle lekcją historii, co projekcją synergii walki zbrojnej i rozwoju gospodarczego, które były w stanie zbudować Polskę silną i niepodległą. A przykładem będą właśnie losy polskiego Pomorza w ciągu 100 lat od Zaślubin, i samej Gdyni, która stała się z malutkiej wioski rybackiej, miastem o międzynarodowym znaczeniu gospodarczym.

Projekt "Droga do morza" przybliża najważniejsze wydarzenia historyczne, przedstawia twórców ówczesnej Polski - polityków, inżynierów, wojskowych i specjalistów innych branż, nakreśla realia miasta portowego, jakim była Gdynia, polskiego wybrzeża oraz naszych flot i kontaktów zamorskich.

Jest kierowany do głównie młodzieży uczącej się w liceum oraz ostatnich klasach szkoły podstawowej, dlatego też, wspólnie z historykami i metodykami, zostały przygotowane zajęcia edukacyjne (scenariusze lekcji), filmy dokumentalne oraz albumy wystawowe.

Wystawa składa się ze specjalnie opracowanych ścieżek edukacyjnych - dla dorosłych, młodzieży i najmłodszych dzieci. Otwarcie wystawy w Gdyni jest już siódmą i tym samym ostatnią, po Toruniu, Piotrkowie Trybunalskim, Przemyślu, Katowicach, Wrocławiu, Nowym Sączu i Stargardzie, jej odsłoną. Wystawa w Gdyni potrwa do 21 kwietnia br.

Opinie

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?