Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Dowód (14 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
ART PRODUCTION
8.0 10 ocen 1 10
Spektakl Teatru Polonia w Warszawie
Dowód
David Auburn

Tytuł oryginalny: Proof

Amerykańska premiera sztuki Auburna odbyła się w Manhattan Theater Club w maju 2000 r., a w paździermiku 2000 r. przeniosła się na Broadway do Walter Kerr Theater. Okazała się najdłużej granym przedstawieniem od czasów Amadeusza.

W 2001 roku Auburn zdobył za sztukę Nagrodę Pulitzera w kategorii dramatu oraz Tony Award za najlepszą sztukę, najlepszą reżyserię (Daniel Sullivan) i najlepszą rolę żeńską (Mary Louise Parker) w roku 2001.
Catherine, błyskotliwa studentka rezygnuje z nauki i otacza opieką ciężko chorego ojca, genialnego matematyka. Pojawia się także pragmatyczna siostra Claire oraz Hal, były student ojca Catherine i Claire, który w pozostawionych notesach profesora ma nadzieję na odnalezienie cennych materiałów. Catherine zmaga się z samotnością i niewyjaśnioną naukową tajemnicą. Córka czy ojciec? Które z nich było geniuszem? Które szaleńcem? I czy jest na to dowód?

Realizowany w Teatrze Polonia "Dowód" jest aktorskim powrotem (po 28 latach) Andrzeja Seweryna na polską scenę teatralną.

Reżyseria: Andrzej Seweryn

Występują:
Maria Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Andrzej Seweryn, Paweł Ciołkosz

Przeczytaj także

Opinie (14)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery