stat
Impreza już się odbyła

Dostępność Instytucji Sztuki - szkolenie dla kuratorów / kuratorek

Szkolenie dotyczy sposobów projektowania dostępnej przestrzeni wystawy i szerzej instytucji sztuki. Uczestnicy i uczestniczki spotkania poznają w teorii i praktyce metody kompleksowego udostępniania obiektów.

bilety 100 zł

Nosimy makramę

lut 12

środa, godz. 17:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
 
- osobom z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu lub mowy,
- osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi lub kondycją ze spektrum autyzmu,
- oraz osobom o ograniczonej mobilności.
 
Omówione zostaną zagadnienia związane z architekturą budynku oraz organizacją przestrzeni wystawienniczej (w tym zwłaszcza organizacji ciągów komunikacyjnych, optymalnego eksponowania obiektów czy wytycznych dot. oświetlenia).

Osobny blok poświęcony zostanie narzędziom i usługom ułatwiającym dostęp do obiektów i informacji o nich, od sztuki tradycyjnej po nowe media. W tle pojawiać się będą informacje dot. technik i metod włączania grup osób z niepełnosprawnościami w działania artystyczne i kulturalne, zasady kontaktu (savoir-vivre'u i podstawy inkluzyjnego języka) z osobami z niepełnosprawnościami. Uzupełnieniem bloków merytorycznych jest prezentacja dobrych praktyk. Spotkanie ma charakter warsztatowy.

Prowadzący: Rafał Lis
Historyk sztuki, animator i społecznik. Aktywista na rzecz dostępnej kultury i sztuki. Edukator i menadżer projektów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. W latach 2017-2018 koordynator dostępności Galerii Labirynt w Lublinie. Współpracownik instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Członek międzynarodowej grupy animatorów "Actors of Urban Change". Laureat 1. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej.

WSTĘP BEZPŁATNY
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA / OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ
ZAPISY:  n.etush@laznia.pl
ILOŚĆ OSÓB ODDELEGOWANA Z JEDNEJ INSTYTUCJI: 2


Do zgłoszenia należy załączyć: imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu, stanowisko służbowe / zawód / instytucja.

Informacja o przyjęciu na szkolenie zostanie potwierdzona 23.04.2019

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak nazywa się gra komputerowa stworzona przez Mateusza Skutnika, której akcja rozgrywa się w Gdańsku?