stat
Impreza już się odbyła

Dostępność Instytucji Sztuki - szkolenie dla kuratorów / kuratorek

Szkolenie dotyczy sposobów projektowania dostępnej przestrzeni wystawy i szerzej instytucji sztuki. Uczestnicy i uczestniczki spotkania poznają w teorii i praktyce metody kompleksowego udostępniania obiektów.

Spotkania GTF

w każdy czwartek (do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny
 
- osobom z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu lub mowy,
- osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi lub kondycją ze spektrum autyzmu,
- oraz osobom o ograniczonej mobilności.
 
Omówione zostaną zagadnienia związane z architekturą budynku oraz organizacją przestrzeni wystawienniczej (w tym zwłaszcza organizacji ciągów komunikacyjnych, optymalnego eksponowania obiektów czy wytycznych dot. oświetlenia).

Osobny blok poświęcony zostanie narzędziom i usługom ułatwiającym dostęp do obiektów i informacji o nich, od sztuki tradycyjnej po nowe media. W tle pojawiać się będą informacje dot. technik i metod włączania grup osób z niepełnosprawnościami w działania artystyczne i kulturalne, zasady kontaktu (savoir-vivre'u i podstawy inkluzyjnego języka) z osobami z niepełnosprawnościami. Uzupełnieniem bloków merytorycznych jest prezentacja dobrych praktyk. Spotkanie ma charakter warsztatowy.

Prowadzący: Rafał Lis
Historyk sztuki, animator i społecznik. Aktywista na rzecz dostępnej kultury i sztuki. Edukator i menadżer projektów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. W latach 2017-2018 koordynator dostępności Galerii Labirynt w Lublinie. Współpracownik instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Członek międzynarodowej grupy animatorów "Actors of Urban Change". Laureat 1. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej.

WSTĘP BEZPŁATNY
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA / OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ
ZAPISY:  n.etush@laznia.pl
ILOŚĆ OSÓB ODDELEGOWANA Z JEDNEJ INSTYTUCJI: 2


Do zgłoszenia należy załączyć: imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu, stanowisko służbowe / zawód / instytucja.

Informacja o przyjęciu na szkolenie zostanie potwierdzona 23.04.2019

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?