stat

Dorota Markowska - Malarstwo / Wernisaż

Dorota Markowska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom - w pracowni grafiki prof. Jerzego Krechowicza, aneks z malarstwa - w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego w 2002 roku.

Dwa światy

17 grudnia 2019 - 31 marca 2020, godz. 10:00 - 16:00

Uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę użytkową. Interesuje się plakatem, ilustracją oraz szeroko pojętą typografią. Na co dzień pracuje w jednej z gdyńskich szkół, wcześniej prowadziła zajęcia z rysunku i malarstwa w Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz warsztaty arteterapii w Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń Wrzeszcza". Brała udział w szkoleniu z animacji malarskiej w ramach projektu filmowego "Twój Vincent".

Zarówno w malarstwie abstrakcyjnym, intuicyjnym czy przedstawiającym stosuje zróżnicowaną technikę oraz subtelną kolorystykę. Oryginalna faktura prac widoczna jest zwłaszcza w cyklu obrazów "Smoki". Uwagę zwracają też jej kubistyczne, odrealnione miasteczka - "obrazki" jak ze snu, a zarazem gdzieś z niedalekiej prowincji. Jej malarstwo zdobi m.in. wnętrza trójmiejskich firm oraz instytucji.

Nie przywiązuje się do jednego tematu, choć z upodobaniem maluje pejzaże morskie. I właśnie morze jest inspiracją tej wystawy. Morze wieloznaczne - symbolizujące pramaterię i przemijanie, stałość i zmienność, tajemnicę i potęgę, samotność i siłę... Artystka interpretuje temat na swój indywidualny sposób, jako pretekst do wyrażenia uczuć, ukazania tego co niewidzialne.

WERNISAŻ WYSTAWY >>> 20 września, 19:00

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą premierą Teatru Muzycznego (z siedzibą w Gdańsku) był...