stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dorota Lulka Piaf po polsku

W ramach artystycznego otwarcia Oliwskiego Ratusza Kultury zapraszamy na recital Piaf po polsku w wykonaniu Doroty Lulki.

wrz 13

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 69-119 zł
wrz 27

niedziela, godz. 19:00

bilety 125 - 145 zł
Kup bilet
9 września / 20.00
Oliwski Ratusz Kultury
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

piosenka aktorska - koncerty w TrójmieściePiaf po polsku to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu, a przede wszystkim wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki, grającej tytułową rolę w kultowym gdyńskim spektaklu Piaf.
Artystka, która prowadzi cały koncert opowiada o zawiłym życiu Piaf nawiązując z widownią niemal intymny kontakt. Uwielbiane przez publiczność piosenki takie jak: Milord, Padam, Niczego nie żałuję, wywołują zarówno wzruszenie jak i wielki aplauz. 

Skład zespołu:
Dorota Lulka - śpiew
Paweł Nowak - akordeon
Maciej Sadowski - kontrabas

Dorota Lulka
Aktorka, poznanianka, upodobała sobie Gdynię i jest związana z Miejskim Teatrem im. Witolda Gombrowicza od dziesięciu lat. Publiczności gdyńskiej głównie kojarzy się z tytułową rolą w spektaklu "Piaf", za która została uhonorowana, wśród wielu innych- Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta, Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobyła "Sztorm Roku 2005" i tytuł Najpopularniejszej Aktorki Sceny Letniej, a w roku 2008-Medal Civitas e Mari -za całokształt twórczości. Rok 2013 przyniósł aktorce kolejne nagrody i wyróżnienie, m.in. "Sztorm" oraz Brązowy Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.
Oprócz granych w Teatrze Miejskim ról dramatycznych, współpracuje od 2008 roku akordeonistą Pawłem Nowakiem i jego Zespołem, koncertując w całym kraju i wydając płyty, między innymi dzięki mecenatowi Wydziału Kultury Miasta Gdyni : 
"Piaf po polsku" i "Tanga argentyńskie".

Paweł Nowak
Akordeonista i pedagog, twórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji akordeonów, organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów. 
Koncertuje w kraju i Europie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Almost Jazz Group, MilongaBaltica, Klezmoret Trio, Alberti & Nowak Quartet. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i - charakterystycznym dla akordeonu - francuskim stylu musette. W listopadzie 2016 został odznaczony medalem Ministra Kultury 
i dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Maciej Sadowski
Kontrabasista, absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki ,kompozytor i muzyk sesyjnym z dużym doświadczeniem we wszystkich gatunkach muzycznych, w szczególności jazzie. Rocznie gra ponad 100 koncertów w całej Europie. Obecnie zaangażowany w działalność Almost Jazz Group, z którą nagrał trzy płyty.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?