• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Don Kichot - spektakl gościnny (9 opinii)

balet
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
8.0
2 oceny
Moscow City Ballet
Don Kichot

Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa ponownie w Polsce!

Stało się tradycją, że gdy pierwszy śnieg przyprósza gałęzie drzew, a wieczory robią się coraz dłuższe, Polskę odwiedza grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova - MOSCOW CITY BALLET. Zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, również w tym roku zaprezentuje aż trzy wspaniałe spektakle, w tym Don Kichota. Jest to opowieść o przygodach błędnego rycerza z La Manchy. Miłosny wątek i komiczne perypetie Don Kichota to główne tematy tego przedstawienia.

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Moscow City Ballet nie da się opisać - trzeba ich doświadczyć! W ciągu ostatnich lat przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 200 tys. osób! Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy, jak również ich profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov - Golovanov powiedział kiedyś: To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, Księciem, Królem Myszy... To wszystko żyje we mnie... Być może to jest tajemnica ich ogromnego, międzynarodowego sukcesu. Ten, kto jeszcze nie miał okazji podziwiać talentu grupy lub chciałby ponownie przeżyć te niesamowite chwile, już w grudniu będzie miał ku temu okazję. Moscow City Ballet zaprezentuje najsłynniejsze spektakle na świecie: "Jezioro Łabędzie", "Dziadka do Orzechów" oraz "Don Kichota".

"Don Kichot" to ulubiony spektakl tancerzy Moscow City Ballet. Opowiada historię barwnego rycerza, który postanawia wyruszyć w podróż po świecie w poszukiwaniu przygód oraz w obronie dobra i honoru. Zdaniem krytyków Don Kichot to więcej niż balet. To barwne i porywające widowisko, olśniewające różnorodnością tańców, frapujące pomysłową i dowcipną narracją, opatrzone efektowną, ściśle dopasowaną do sceny muzyką. W aranżacji zachowującej wszystkie zasady klasyki, nie brakuje jednak dźwięków typowo hiszpańskich instrumentów, m.in. kastanietów oraz tamburyna. Największe wrażenie wywołuje choreografia, którą prezentują tancerze. W Don Kichocie można zobaczyć różnorodne tańce - galopy, walce, marsze, polki, a także charakterystyczne tańce hiszpańskie, jak seguidilla czy bolero, nadające całości specyficzny klimat. Bogate, utrzymane w żywych, radosnych barwach kostiumy oraz wysmakowana scenografia sugestywnie oddają hiszpański i zarazem baśniowy klimat spektaklu.

Muzyka: Ludwig Minkus
Libretto: Marius Petipa, Victor Smirnov-Golovanov
Reżyseria i adaptacja: Victor Smirnov-Golovanov
Choreografia: Marius Petipa, Alexander Gorsky, Rostislav Zakharov, Victor Smirnov-Golovanov
Scenografia i kostiumy: Elizaveta Dvorkina

PRIMA BALERINY:
Yulia Zhuravleva
Irina Adilova
Liliya Oryekhova

GŁOWNI TANCERZE:
Talgat Kozhabaev
Kanat Nadyrbek Uulu
Andrei Zhuravlev
Daniil Orlov

SOLIŚCI:
Dzmitry Lazovik
Kirill Kasatkin
Maria Khrapova
Elena Kotelkina
Valerii Kravtsov
Anna Kravtsova
Artem Minakow
Kseniya Stankevich
Ekaterina Tokareva
Denis Tyurin

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (9) 3 zablokowane

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Udany "Don Kichot" Moscow City Ballet w Teatrze Muzycznym

  Panie Lukaszu (1) (opinia sprzed 6 lat)

  "Ponieważ w Gdyni wystąpili najlepsi artyści Moscow City Ballet, można było przekonać się, że klasyczny balet ma mnóstwo uroku i potrafi budzić emocje równie skutecznie, co każda inna forma teatralna"... Kochany Panie znawco, jasnie nam panujacy krytyku, wspanialy koneserze Lukaszu Rudzinski, niech pan nie przepisuje formulek opisujacych techniki baletowe z wikipedii. 'Moscow City Ballet' to czwart lub nawet piaty sort tancerzy, grupa kuglarzy ktora jezdzi po swiecie i nie ma nic wspolnego z 'Moscow Ballet', ktorego tradycje siegaja 1889 roku. Pan sie na tym nie zna, a jak sie na czyms nie zna to sie raczej nie pisze takich opiniotworczych recenzji, ktore upewniaja widzow w tym ze to wybitne dzielo. To nie ma nic wspolnego z dzielem, wiecej, to nie ma nic wspolnego z teatrem. Scenografia - szkoda slow, kostiumy - ..., muzyka - ... Drodzy Panstwo to jest naprawde zerowanie na pieniadzach. Zeby zobaczyc prawdziwy Moscow Ballet polecam wybrac sie do Moskwy :) A Pana 'krytycznego' odsylam do ksiazek, tam jest madrzej i lepiej niz na wikipedii itp.

  • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Udany "Don Kichot" Moscow City Ballet w Teatrze Muzycznym

   (opinia sprzed 4 lat)

   Wspaniała recenzja Tancerza na temat wątpliwych kompetencji pana Łukasza Rudzińskiego piszącego już od dłuższego czasu recenzje na temat spektakli baletowych prezentowanych na trójmiejskich scenach . Trzeba mieć tupet, żeby nie mając wiedzy na temat baletu klasycznego / i nie tylko klasycznego/ wydawać o nim opinie .
   Drogi Panie Recenencie - wprowadza Pan w błąd przyszłych widzów, którzy płacą niemałe pięniądze za bilety - to duża odpowiedzialność !
   Sam zaś naraża się na śmieszność !!! Proponuję zmienić dziedzinę - może i wiedza tam pana lepsza?
   Drodzy Czytelnicy - jestesmy za biedni, żeby sprowadzić do Trójmiasta zespół baletowy,który zaprezentwał by spektakl baletowy na wysokim poziomie. Wszystkie City Ballet czy Royal Ballet nie mają nic wspólnego z baletm Teatru Bolszoj w Moskwie ,to jedynie tandetna jego podróba. Pozim w/w zespołów jest tak niski ,że nie sposób zadać sobie pytania dlaczego ludzie kupyją na coś takiego bilety .Czyżby City Moskow czy Royal /?/robiło takie wrażenie?
   Ale Pan Rudziński powinien o tym wiedzieć ,bo jego-recenzenta opinia wpływa na to jak odbierać będą spektakl widzowie /wyrabia pan zły gust u widzów !/ i... czy kupią bilet.
   Jedynie w Multikinie możemy zobaczyć balet z najwyższej półki - co jakiś czas pojawiają się filmowe wersje spektakli baletowych w wykonaniu najlepszych zespołów baletowych na świecie.To prawdziwa uczta - bardzo serdecznie polecam.
   Tancerka

   • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Udany "Don Kichot" Moscow City Ballet w Teatrze Muzycznym

  ..bylismy pare dni (2) (opinia sprzed 6 lat)

  Temu na "jeziorze" - pozytywnie, ale bez zachwytu. Brak orkiestry byl dla mnie najwiekszym rozczarowaniem - przez to calosc traci ogromnie zamieniajac sie, z baletu, w balet.. Niemniej - mila odmiana od codziennej, hm hm - "kultury" wspolczesnego swiata.

  • 4 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Udany "Don Kichot" Moscow City Ballet w Teatrze Muzycznym

   (opinia sprzed 6 lat)

   To jedz do Moskwy :) 2 godz samolotem . Polacy tylko narzekać potrafią

   • 0 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Udany "Don Kichot" Moscow City Ballet w Teatrze Muzycznym

   Jaka orkiestra ? (opinia sprzed 6 lat)

   OPEROWA HA HA HA

   • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Udany "Don Kichot" Moscow City Ballet w Teatrze Muzycznym

  dobry spektakl (opinia sprzed 6 lat)

  Wyszliśmy zadowoleni, dziękujemy artystom, chociaż muzyka na żywo dodałaby błysku, którego tu zabrakło. Jednak spektakl oceniam pozytywnie.

  • 5 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Udany "Don Kichot" Moscow City Ballet w Teatrze Muzycznym

  Muzyka (1) (opinia sprzed 6 lat)

  Szkoda tylko ze muzyka puszczona z kasety a nie orkiestra

  • 13 2

 • (opinia sprzed 6 lat)

  Wiktor Smirnow-Gołowanow, Rościsław Zacharow itd.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery