• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Domivka vol. 2
PATRONAT

Domivka vol. 2 / домівка т.2

Domivka vol. 2 to międzykulturowe spotkania integracyjne, podczas których poznajemy ukraińskie zwyczaje i dzielimy się polskimi tradycjami. W towarzystwie muzyki, kawy, herbaty i poczęstunku budujemy nowe znajomości.

lut 5

niedziela, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 160 zł
przedsprzedaż 56 zł
mar 11

sobota, godz. 12:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Warsztaty kulinarne Przy wspólnym stole - wielokulturowy Gdańsk.

Wspólnie ugotujemy jedną z narodowych potraw polskich czyli rosół wg dawnego gdańskiego przepisu. Spotkaniami nawiążemy do dawnego Gdańska, który był miastem wielu kultur oraz do tego co łączy wszystkich ludzi na Ziemi - jedzenia. Zaprezentujemy kulturę kulinarną nowych mieszkańców Gdańska ukraińskich uchodźców, dla których Polska stała się nowym domem. Prezentacja kultury kulinarnej, obyczajów odbędzie się poprzez spotkania przy wspólnym stole, rozmowy, wspólne gotowanie, snucie opowieści. Ukraińcy opowiedzą o tym jak zaabsorbowali Polskę do swojego życia i jedzenia, o tym za czym tęsknią i jak znajdują polskie smaki, jak łączą je ze swoją kuchnią.

Spotkanie kulinarne poprowadzi Agnieszka Haponiuk - autorka bloga "Smakiem na pokuszenie", recenzentka kulinarna popularnego cyklu "Jemy na mieście" w Trojmiasto.pl, kulinarna stylistka i fotografka.

Realizatorem programu "Nowe Relacje" jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Program finansowany jest przez HelpAge International ze środków Fundacji Conrada N. Hiltona. Partnerem programu jest Polskie Forum Migracyjne.

Opinie

Sprawdź się

Rzeźba mężczyzny z koszem pełnym ryb na głowie (można je – w wersji z brązu lub terakotowej – znaleźć w kilku sopockich lokalizacjach) to: