• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dominika Gierszewska - W oczach mi się tli od nowa

Wyobraź sobie, że dźwięk wyrzucanego gruzu staje się twoją kołysanką na dobranoc. Wyobraź sobie, że rozczochrane od wiatru pola aż proszą się o to, by uczesać je grzebieniem.

Witaj w świecie Dominiki Gierszewskiej, która dla Ciebie codziennie przepuszcza przez siebie elementy otaczającej przestrzeni. Wykorzystując instalacje wykonane z obiektów ready made oraz poezję, artystka pokazuje efekt swoich obserwacji otaczającego ją pejzażu oraz bada mechanizmy indywidualnego postrzegania. Skupia naszą uwagę na wybranych, nieoczywistych elementach tego, co dostrzega podczas spacerów czy podróży - niczym flaner obserwujący miejskie pasaże. Wprowadza nas w świat swoich spostrzeżeń, bawiąc się proporcjami i perspektywą, zmniejszając lub powiększając codzienne przedmioty oraz nadając im nowe znaczenia. Tu latarnia uliczna staje się wrogiem zachodów słońca, ślizgawka potworem, a bonzai wielkim lasem. Stworzone przez nią obiekty są metaforą uczuć, jakie wzbudza w niej otaczający świat. Skupiając się na zagadnieniu postrzegania, Gierszewska konfrontuje odbiorców również z problemem braku uwagi, wiecznego rozproszenia wynikającego z nadmiaru bodźców. Chcesz spróbować swoich sił w walce z wewnętrznym i zewnętrznym chaosem? Postaw stopę na pierwszym wersie wiersza Dominiki i spróbuj ćwiczyć trudną sztukę przyglądania się, czujności, obserwacji tego, co Cię otacza.

Dominika Gierszewska jest artystką wizualną, poetką, absolwentką poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, gdzie na Wydziale Intermediów obroniła pracę dyplomową zatytułowaną Rozważania na temat uważności. Człowiek niskopodłogowy. W swojej praktyce artystycznej przygląda się rzeczom oraz samemu zagadnieniu percepcji i postrzegania. Jako zdobywczyni Nagrody Gdańskiej Galerii Miejskiej w ogólnopolskim konkursie Najlepsze Dyplomy ASP uzyskała możliwość przygotowania wystawy
indywidualnej w GGM. Więcej o autorce: www.dominikagierszewska.com

Wystawie towarzyszyć będzie warsztat w Gdańskiej Galerii Zmysłów. Zapraszamy do zapisów na warsztaty dnia 21.10.2023.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: