• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dominik Bukowski & Dominik Kisiel | Delta Scuti

Zapraszamy do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert fantastycznego trójmiejskiego duetu. Dominik Bukowski i Dominik Kisiel zaprezentują materiał z płyty "Delta Scuti". Zapraszamy!

W 2021 roku ukazała się płyta Dominika Bukowskiego i Dominika Kisiela "Delta Scuti", nakładem niezależnej wytwórni Go North Records. Album zdobył szereg znakomitych recenzji, zaś sam Dominik Bukowski został uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie JAZZ TOP według magazynu Jazz Forum.

jazz - koncerty w Trójmieście


Dwóch trójmiejskich muzyków młodego i średniego pokolenia postanowiło połączyć swoje doświadczenia muzyczne i stworzyli duet pełen kolorów muzycznych i wolności artystycznej. Są jak jeden organizm, gdzie obaj muzycy inspirują się nawzajem i  szukają nowych wspólnych przestrzeni muzycznych. Koncerty duetu to otwarte sesje improwizowane, które, pomimo kameralnego zestawienia instrumentów, cechują się ekspresją, innym razem kontemplacją muzyczną.

Delta Scuti 
- odległe gwiazdy, których rytm pulsacji jest analizowany od dłuższego czasu przez astronomów. Najnowsze badania dowodzą, iż ów rytm nie jest chaotyczny, jak wcześniej sądzono, a układa się w sensowne struktury rytmiczne, tworząc regularny wzór swoich drgań. To zjawisko stało się inspiracją dla Bukowskiego i Kisiela, którzy poprzez pozornie chaotyczne motywy melodyczno-rytmiczne budują nowe konstelacje muzyczne.

Dominik Bukowski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu, obecnie wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W latach 2020-2022 uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie JAZZ TOP według magazynu Jazz Forum. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002 wraz ze swoim zespołem Blue Mind Quartet. Jego płyta "PROJEKTOR" oraz "SUFIA" z amerykańskim trębaczem Amirem ElSaffarem znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt roku według miesięcznika Jazz Forum oraz innych zestawieniach najlepszych płyt jazzowych, zaś VICE VERSA została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Soweto Kinch, Nigel Kennedy, Cikada Quartet, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Krystyna Stańko, Maciej Sikała i inni. Koncertował w takich krajach jak Kanada, Indonezja, Izrael, Rosja i w większości krajów europejskich.

Dominik Kisiel - pianista improwizator, pochodzi z Lublina. Laureat konkursów solo i z zespołem 'ominik Kisiel Exploration Quartet' m.in. 20.Bielska Zadymka Jazzowa, NOVUM Jazz Festival 2018. Autor cyklu koncertów improwizowanych 'IANOWORKS'. Na swoim koncie ma dwie płyty w kwartecie - 'Exploration' i 'Live at Radio Katowice' oraz najnowszy album solowy - 'STOP'. Jest także wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2019 otrzymał nominacje do nagrody muzycznej 'Fryderyki' w kategorii debiut roku. Jako pianista dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu i poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy i połączenie z wszechświatem.

 

Opinie

Sprawdź się

Teatr zlokalizowany w podziemiach głównego dworca kolejowego w Gdyni nosi nazwę: