Spektakl

Dom z moich snów

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Gdańsk dolne miasto, Boisko przy reducie wilk
czas trwania:
45 min.
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Teatr Pantomimy MIMO / Polska, Warszawa
Dom z moich snów

Po raz pierwszy w swojej historii Teatr MIMO łączy pantomimę z teatrem maski. Aktorzy bazując na teatrze pantomimy i gestów, używają masek jako łącznika ze światem poezji i obrazu. Uchylając drzwi wyobraźni, przenoszą widzów do świata nieskończonych możliwości.

"Dom z moich snów" to nieoczywista opowieść o sprawach pozornie codziennych. Będzie to podróż poprzez wspomnienia, powolne odkrywanie samych siebie oraz rozumienie wszystkiego, co początkowo wydawać się mogło dziwaczne.

Obserwujemy parę, niegdyś pełną pięknych wzajemnych uczuć, dziś coraz bardziej względem siebie obojętną. Wydarza się jednak coś, co zmienia ten stan. Tak zaczyna się nowy etap w ich relacji.

Ten spektakl to mozaika życia, ułożona w prosty i zabawny sposób, przedstawiająca galerię różnorodnych, często zabawnych postaci. Aktorzy pozwalają sobie na improwizację i wchodzą w bezpośrednią interakcję z publicznością, zapraszając ją do wykreowanego przez siebie świata.

Teatr Mimo, znany z wypracowanego przez siebie unikatowego języka pantomimy oraz spektakli przepełnionych emocjami i absurdem, jak zwykle udowodni, że sztuka pantomimy możne w pełni zaistnieć poza tradycyjną sceną teatralną.

Przeczytaj także

  • Od czwartku FETA: to warto wiedzieć
    10 lipca 2019 (33 opinie)

    Święto teatru ulicznego i plenerowego do Gdańska zawita po raz 23. Impreza zacznie się późnym wieczorem w czwartek 11 lipca i potrwa do niedzieli 14 lipca. Pierwsze dwa dni zaplanowano w...

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym roku w Gdańsku powstał Dyskusyjny Klub Filmowy Studentów i Młodej Inteligencji?