• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dom-Ogród wszystkich istot

Jak sprawić by bryła naszego domu nie była martwa, lecz stała się przestrzenią zieloną, przyjazną nie tylko dla ludzi? Zapraszamy do uczestnictwa w naszym projekcie damy Wam do dyspozycji narzędzia, materiały, wsparcie i wiedzę specjalistów, tak byście mogli zmieniać świat wokół siebie.

Dom-Ogród Wszystkich Istot to działanie artystyczne z udziałem mieszkańców Gdańska, zorganizowane zgodnie z ideą dizajnu partycypacyjnego. Będziecie projektować adaptację zewnętrznych elementów waszych domów w ten sposób, by mogła ona stać się przestrzenią przyjazną dla jak największej ilości roślin, ptaków i owadów. Zastanowicie się, jak wykorzystać do tego balkony, tarasy, parapety, ściany czy dachy. Każdy budynek posiada potencjał, który może być w tym celu wykorzystany. Musicie go tylko odkryć. W tym celu wspólnie przeanalizujemy strukturę budynku i znajdziemy rozwiązanie dla każdego z uczestników projektu.

Przygotowane projekty będziecie wcielać w życie. Zgromadzicie informacje, w jaki sposób, mając do dyspozycji skromne środki, możecie uzyskać jak najlepsze efekty. Pomogą wam w tym warsztaty ceramiczne i stolarskie. Będziemy również wymieniać się sadzonkami własnej hodowli.
Stwórzmy razem silny zespół, którego członkowie i członkinie od maja do września 2023 r. będą działać w swoich indywidualnych przestrzeniach, lecz podzielą się z innymi swoimi doświadczeniami! Pomoże w tym strona internetowa, na której będziemy na bieżąco zamieszczać dokumentację wszystkich osiągnięć. Poprzez udział w tym projekcie we własnym zakresie będziecie działać na rzecz bioróżnorodności w Gdańsku!

Prowadzenie projektu: Agnieszka Wołodźko

08.08.2023 Spotkanie poświęcone baśniom i legendom, w których występują rośliny i zwierzęta w przyjaznej lub pomocnej relacji w stosunku do człowieka.
Prowadzenie: Agnieszka Wołodźko.

Agnieszka Wołodźko - artystka, kuratorka i badaczka kultury. Zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, sztuką zaangażowaną, fotografią, instalacją, ceramiką, pracami dźwiękowymi i akcjami, publikuje teksty o sztuce i kulturze współczesnej. Specjalizuje się w realizacji projektów partycypacyjnych, w ramach których angażuje osoby bez specjalistycznego przygotowania do wspólnych działań twórczych. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła doktorat na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 

Informacja o biletach

Zapisy i informacje: zapisystacja@gak.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Jaki nietypowy jubileusz obchodził w październiku 2010 roku maestro José Maria Florencio?