stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dokąd idziesz? Do słońca - Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki Edwarda Stachury

Zapraszamy na koncert "Dokąd idziesz? Do słońca" - recital w całości oparty na twórczości Edwarda Stachury. Oprócz cudnych ballad, zaprezentowane zostaną fragmenty z "Dzienników podróżnych" Steda. 

Sławomir Zygmunt z twórczością Edwarda Stachury związany jest od lat 80. W ciągu wielu lat utwory Edwarda Stachury w wykonaniu Sławomira Zygmunta znalazły na: "Sted: opowieść-wiatr" (1985, kaseta magnetofonowa), "Dla bliskich i dalekich" (1987, LP), "16 x Edward Stachura" (2002, CD), "Dobre piosenki. Edward Stachura zaśpiewany" (2015, CD), "Złota kolekcja - Edward Stachura" (2017, CD), "Archiwum piosenki poetyckiej" (2018, CD).16 lutego 2018 roku ukazała się płyta Sławomira Zygmunta z piosenkami Edwarda Stachury właśnie pod tytułem "Dokąd idziesz? Do słońca". Płytę promuje teledysk do piosenki "Białej lokomotywy", która mimo poetyckiego charakteru, przez 3 miesiące utrzymywała się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Pierwszego Polskiego Radia.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Sławomir Zygmunt - śpiew, gitara, harmonijka ustna
Krzysztof Domański - gitara
 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...