stat
Impreza już się odbyła

Dobre słowa - Tydzień twórczego pisania

Z dala od szkolnych rozprawek, poza sztywnymi kanonami, jesteśmy w stanie budować nowe światy, komentować teraźniejszość, przewidywać przyszłość. Słowo pisane, jak i sam proces twórczy będą tematami serii spotkań i warsztatów Dobre słowa. Tydzień twórczego pisania, w których będzie można wziąć udział między 1 a 6 grudnia. Na wydarzenie zapraszają Instytut Kultury Miejskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

w każdą niedzielę (od 06.02 do 27.03.2022), godz. 13:00

Gdańsk,
bilety 89 zł
Na Dobre słowa. Tydzień twórczego pisania złożą się debaty z udziałem praktyków i praktyczek słowa pisanego, promotorów i promotorek literatury, a także warsztaty pisarskie oraz warsztaty dla nauczycieli i przyszłych nauczycieli.

- Pomysłodawczynią Tygodnia jest gdańska pisarka i poetka Barbara Piórkowska. Pracując nad programem odbyłyśmy wiele rozmów o tym, jakie pytania i wyzwania stają zarówno przed osobami piszącymi do szuflady, jak i pisarzami i pisarkami, którzy chcą swoją twórczość pokazać światu, wydać. Na wiele tych pytań publiczność znajdzie odpowiedź podczas spotkań i warsztatów podczas Tygodnia twórczego pisania - opowiada Ana Matusevic z Instytutu Kultury Miejskiej.

W jaki sposób pracować ze słowem? Jak słowa decydują o postrzeganiu rzeczywistości? Jak pisać dla dzieci i nastolatków, by pielęgnować ich wrażliwość oraz dawać narzędzia do radzenia sobie z nieraz przytłaczającym światem, a jednocześnie wciągać w świat wyobraźni? W dyskusji Od poezji do medycyny narracyjnej. Jak tworzenie tekstu może zmienić świat? (1 grudnia, Instytut Kultury Miejskiej) porozmawiają kierownik najstarszego festiwalu poetyckiego w Polsce Artur Burszta, pisarka i animatorka kultury Anna Cieplak oraz prof. Aleksander Woźny, propagator medycyny narracyjnej. Gościniami rozmowy Chaos na podwórku czy porządek w szufladach? O pisaniu dla dzieci (3 grudnia, Biblioteka Manhattan) moderowanej przez dziennikarkę Annę Tatarską będą Joanna Czeczott, redaktorka czasopisma "Kosmos. Magazyn dla dziewczynek", ilustratorka Grażyna Rigall oraz Roksana Jędrzejewska-Wróbel, pisarka i scenarzystka.

Na pytania o promocję swojej twórczości oraz proces wydawniczy odpowiedzą podczas debaty Kreatywność a marketing: jak wydawać i promować swoją twórczość? (4 grudnia, Instytut Kultury Miejskiej) Monika Długa, dyrektorka wydawnicza Wydawnictwa Poznańskiego, dziennikarka kulturalna Małgorzata Muraszko oraz Marta Szadowiak, szefowa agencji PR.

Praktycy i praktyczki słowa będą mogli wziąć udział w bogatej części warsztatowej. Do osób piszących skierowany jest tygodniowy kurs o narracji prowadzony przez pisarkę Izabelę Morską. Nauczycieli oraz przyszłych nauczycieli zapraszamy na warsztaty o pracy z wyobraźnią - poprowadzą je Paulina Niedzielska i Agnieszka Salamądry, autorki jednego z konspektów zajęć twórczego pisania opublikowanych w książce "Jak pracować z wyobraźnią? Księga konspektów". Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

PROGRAM SPOTKAŃ

- 1 grudnia (środa), godz. 18:00 w Instytucie Kultury Miejskiej
Od poezji do medycyny narracyjnej. Jak tworzenie tekstu może zmienić świat?
Goście dyskusji: Artur Burszta (Biuro Literackie), Anna Cieplak (pisarka, animatorka kultury), Aleksander Woźny (Uniwersytet Wrocławski). Moderuje Barbara Piórkowska

- 3 grudnia (piątek), godz. 18:00 w Bibliotece Manhattan
Chaos na podwórku czy porządek w szufladach? O pisaniu dla dzieci
Gościnie dyskusji: Joanna Czeczott (Kosmos dla dziewczynek), Roksana Jędrzejewska-Wróbel (pisarka, scenarzystka), Grażyna Rigall (ilustratorka). Moderuje Anna Tatarska

- 4 grudnia (sobota), godz. 17:00 w Instytucie Kultury Miejskiej
Kreatywność a marketing: jak wydawać i promować swoją twórczość?
Gościnie dyskusji: Monika Długa (Wydawnictwo Poznańskie), Małgorzata Muraszko (Gazeta Wyborcza), Marta Szadowiak (Projekt PR). Moderuje Barbara Piórkowska.


WARSZTATY (obowiązują zapisy)
Cykl 3 spotkań: 2 (17.30-20.30), 4 (10.30-13.30) oraz 6 grudnia (17.30-20.30) w Bibliotece Głównej, Targ Rakowy 5/6 Morska, Sarenka na granicy.
Warsztaty o narracji - Warsztaty prowadzi Izabela Morska.
Zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl

4 grudnia (sobota), godz. 14:00 w Bibliotece pod Żółwiem
Jak pracować z wyobraźnią? Warsztaty dla nauczycieli (i przyszłych nauczycieli)
Warsztaty prowadzą Paulina Niedzielska, Agnieszka Salamądry
Szczegóły i zapisy: www.evenea.pl/event/wyobraznia


Organizatorzy wydarzenia:
Instytut Kultury Miejskiej, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku Pokaż mniej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 2017 roku brytyjski książę William i księżna Kate odwiedzili: