• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Dobranoc Panowie (1 opinia)

kasy:
513-179-238
9.6
25 ocen
Przewaga śpiewających kobiet nad śpiewającymi mężczyznami jest standardem, przynajmniej wśród uczestników wszelkiego rodzaju konkursów wokalnych. Polska norma to mniej więcej 7/3, ale nie w konkursie na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej. W tym konkursie przewaga kobiet jest po prostu druzgocąca. Przez kilka lat w dziesięcioosobowym finale- same panie, Trzy lata temu- dziesięć pań i tylko jeden „podmiot” męski( na szczęście duet). We wszystkich 10 edycjach konkursu główna nagroda trafiła do kobiet. Dlaczego?
Odpowiedź wydaje się prosta: To piosenki pisane przez kobietę, przeważnie dla kobiet( Rodowicz, Szałapak, Umer, Błaszczyk) i z perspektywy kobiety. Nawet te utwory, nazwijmy je „bezpłciowe”, jak choćby „Niech żyje bal”, wiarygodniej brzmią w ustach kobiety niż mężczyzny i to nie tylko za sprawą sugestywnego wykonania Maryli Rodowicz. W tych tekstach odbywa się jakieś tajemnicze rozpoznanie pierwiastka żeńskiego.
W naszym koncercie wystąpią triumfatorki wspomnianego konkursu. Będą śpiewać głównie o miłości, a szczególnie o destrukcyjnej roli mężczyzn w tym wysublimowanym uczuciu. Trudno zatem powiedzieć, co wśród tych pań robi Andrzej Poniedzielski? –może jego postać ma uzmysławiać, jak bardzo obecność mężczyzny mąci idealny obraz kobiecego świata.
Nazwałem ten koncert tytułem jednej z piosenek Agnieszki Osieckiej „Dobranoc panowie”, w której dokonuje ona swoistego podsumowania męskich słabości i odsyła nas na aut. W ogóle obraz mężczyzny jaki wyłania się z tych utworów jest dość koszmarny.
Ale „ Czy te oczy mogą kłamać ?”
Jerzy Satanowski


Scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski


Występują:

MAŁGORZATA CZAJKA
KATARZYNA DĄBROWSKA
MARTA GÓRNICKA
AGNIESZKA GRAJNERT
MAGDA KUMOREK
BEATA LERACH
DOROTA OSIŃSKA
ANDRZEJ PONIEDZIELSKI
KLEMENTYNA UMER
KATARZYNA WALCZAK
KATARZYNA WARNO

MUZYCY:

Paweł Perliński
Wojciech Zieliński
Zbigniew Wegehaupt
Wojciech Kowalewski
Wiesław Wysocki
Michał Lasota
Opinie (1)

 • zaje... (opinia sprzed 15 lat)

  ....fajny

  nic dodać nic ująć :)))

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery