stat
Impreza już się odbyła

Dobra zmiana w kulturze

Zapraszamy na dyskusję z udziałem dr hab. Iwony Kurz, autorki raportu "Powrót centrali, państwowcy wyklęci i kasa".

kwi 18

sobota, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj 22-24

piątek - niedziela

Gdańsk, ECS, IKM
Jak zmieniały się stanowiska polskich rządów po 1989 roku na temat kultury? Czy polska polityka kulturalna zmierza w jakimś kierunku? Jak przyczynia się do tego "dobra zmiana" i jaką funkcję w zamyśle jej działania powinna pełnić kultura?

Porozmawiamy o zaskakującej spójności ideowej i podatności społeczeństwa na ruchy w obrębie kultury. Jak splatają się z nią wartości narodowe, religijne i obyczajowe, a także jak przez ostatnie lata poprzez kulturę kształtowana była polityka historyczna.

Raport dostępny na stronie:  https://krytykapolityczna.pl/file/sites/4/2017/10/Dobra-zmiana-w-kulturze_Raport_Kurz_OST.pdf

Dr hab. Iwona Kurz, redaktorka pisma Widok. Teorie i Praktyki Kultury Wizualnej. Historyczka nowoczesnej kultury polskiej, badaczka kultury wizualnej, filmoznawczyni, od 2016 roku dyrektorka Instytutu Kultury Polskiej UW. Współpracuje z Zespołem Kultury XIX wieku i Zespołem Badań Pamięci o Zagładzie. Zajmuje się historią nowoczesnej kultury polskiej ujmowanej przez pryzmat obrazu, antropologią kultury wizualnej oraz problematyką ciała i gender.

Jakub Knera, dziennikarz, kurator, socjolog. Autor strony noweidzieodmorza.com poświęconej muzyce. Współpracuje z Tygodnikiem "Polityka", Magazynem "Szum" i Radiowym Centrum Kultury Ludowej. Współtworzy Fundację Palma, z którą organizuje m.in. Noc Wrzeszcza, projekt Zatoka - autorskie pamiątki, Instytut Langfuhr i Gdańską Szkołę Szyldu. Współtwórca raportów przy Gdańskim Obserwatorium Kultury. W 2015 nominowany do tytułu Kulturysta Roku w plebiscycie Radiowej Trójki.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym roku zbudowano Łaźnię Miejską w Nowym Porcie? Jaką funkcję będzie pełniła współcześnie?