Do teatru na spektakl gościnny? Zobacz, które zapowiadają się najciekawiej

Do Trójmiasta co roku przyjeżdża wiele spektakli gościnnych, zapraszanych przez agencje artystyczne. To przeważnie komedie z udziałem znanych, lubianych i cenionych aktorów. Przyglądamy się najciekawszym, naszym zdaniem, propozycjom gościnnym, które oglądać można w Trójmieście do końca roku."Piosenki z teatru", pokazywane w Filharmonii Bałtyckiej 17 października, są okazją do posłuchania największych, wykonywanych przez Krystynę Jandę przebojów, jak: "Na zakręcie", "Wariatka" czy "Johnny".
"Piosenki z teatru", pokazywane w Filharmonii Bałtyckiej 17 października, są okazją do posłuchania największych, wykonywanych przez Krystynę Jandę przebojów, jak: "Na zakręcie", "Wariatka" czy "Johnny". fot. Robert Jaworski
Piosenki z teatru, Polska Filharmonia Bałtycka - 17 października, godz. 19
Krystyna Janda to postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta wybitna aktorka od lat z powodzeniem mierzy się także z piosenkami Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, interpretując je w swoich spektaklach muzycznych. "Piosenki z teatru" są recitalem na bazie utworów z trzech przedstawień teatralnych: "Białej bluzki" Agnieszki Osieckiej, "Kobiety zawiedzionej" Simone de Beauvoir oraz "Marleny", opowieści o Marlenie Dietrich. W trakcie występu wykonywane są takie przeboje, jak: "Na zakręcie", "Wariatka", "Johnny", "Moje blond maleństwo" i "Czego mogę sobie życzyć?". Dodatkową motywacją może być fakt, że występ odbywa się w ramach akcji charytatywnej "Głosy dla Hospicjów" z okazji Międzynarodowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Każdy gość wieczoru (przed Krystyną Jandą z zespołem wystąpi Orkiestra Kameralna Ariela Ludwiczaka) będzie miał okazję także wziąć udział w losowaniu nagród dla publiczności i zabawie fantowej.

Spektakl "Komedia" w reżyserii Adama Ferencego zobaczyć będzie można 23 listopada w Scenie Teatralnej NOT.
Spektakl "Komedia" w reżyserii Adama Ferencego zobaczyć będzie można 23 listopada w Scenie Teatralnej NOT. fot. Andrzej Bukowiecki
Komedia, Scena Teatralna NOT - 23.11, godz. 19
"Komedia" to czarna komedia Miłogosta Reczka. Adam Ferency wystąpi w podwójnej roli - reżysera i aktora. Duduś (Adam Ferency) to świeżo upieczony rozwodnik, który wpada do sąsiadów Marianny i Brunona po korkociąg, by świętować swoje 60-te urodziny. To zdarzenie całkowicie odmieni życie całej trójki, bo odtąd Duduś będzie częstym gościem u dużo młodszej pary i stanie się świadkiem częstych absurdalnych awantur. Jakie są źródła napięć między trójką sąsiadów, wzajemnych ataków, na oko pozbawionych przecież racjonalnych przyczyn? Tego dowiedzą się obecni w Scenie Teatralnej NOT.

Bardzo różni od siebie i mający skrajnie odmienne temperamenty Oskar i Feliks tworzą "Dziwną parę", którą obejrzeć można 29 listopada w Scenie Teatralnej NOT.
Bardzo różni od siebie i mający skrajnie odmienne temperamenty Oskar i Feliks tworzą "Dziwną parę", którą obejrzeć można 29 listopada w Scenie Teatralnej NOT. fot. Grażyna Gudejko
Dziwna para, Scena Teatralna NOT - 29.11, godz. 16 i 19
Wszyscy pamiętamy popularny sitcom "Miodowe lata" z Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem w głównych rolach. Tym razem sympatyczni aktorzy wcielają się w bohaterów broadwayowskiej komedii "Dziwna para". Żak gra kochającego uroki życia dziennikarza sportowego, racjonalistę i niepoprawnego bałaganiarza Oscara, zaś Barciś jego żywe zaprzeczenie - domatora, pedanta, hipochondryka i histeryka Feliksa, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Gdy małżeństwo Oskara się rozpada, Feliks proponuje mu, by się do niego wprowadził. Zestawienie ich charakterów i zwyczajów musi oznaczać mieszankę wybuchową...

O tym "Jak zostać sex guru w 247 łatwych krokach" opowie 29 listopada Tomasz Kot w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
O tym "Jak zostać sex guru w 247 łatwych krokach" opowie 29 listopada Tomasz Kot w Teatrze Muzycznym w Gdyni. mat. prasowe
Jak zostać sex guru w 247 łatwych krokach, Teatr Muzyczny w Gdyni (Nowa Scena) - 29.11, godz. 16 i 19
Tytuł w Trójmieście nie jest nowy, ale za to Tomasz Kot, który występuje w tym osobliwym monodramie, to aktor, który od lat utrzymuje wysoką formę, co widać po ostatnich produkcjach filmowych, w których dość oszczędnie bierze udział - "Bogowie", "Żyć nie umierać". "Sex guru" to spektakl zupełnie innego formatu, bo prowadzony w formie potraktowanego z przymrużeniem oka przewodnika po sferze seksualnej, w której aktor występuje w roli tytułowego guru. Podczas spektaklu Tomasz Kot odpowie na pytania: "Jak często powinniśmy uprawiać seks?", "Czego tak naprawdę chcą kobiety?", "Czy jestem za stary/młody/gruby/przystojny na "to"?", "Czy mój mąż wie, że udaję?" - i nie tylko.

Kubę Wojewódzkiego jako aktora można oglądać w "Zagraj to jeszcze raz, Sam" Teatru 6.Piętro w Warszawie. Spektakl można zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Gdyni 30 listopada.
Kubę Wojewódzkiego jako aktora można oglądać w "Zagraj to jeszcze raz, Sam" Teatru 6.Piętro w Warszawie. Spektakl można zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Gdyni 30 listopada. www.teatr6pietro.pl
Zagraj to jeszcze raz, Sam, Teatr Muzyczny w Gdyni (Duża Scena) - 30.11, godz. 19
Spektakl z gwiazdorską obsadą i debiutującym w teatrze Kubą Wojewódzkim w roli głównej. W słynnej komedii Woody'ego Allena przeplatają się wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena - kinem, Nowym Jorkiem, muzyką, seksem, miłością i przemijaniem. To historia poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa (Kuba Wojewódzki), porzuconego przez swoją żonę Nancy (w tej i w jeszcze ośmiu innych rolach - Małgorzata Socha). Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego biznesmena Dicka (Michał Żebrowski), w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak), którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta, schodzącego do niego w tym celu z ekranu kina (Daniel Olbrychski).

Farsę "Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja" z Och-Teatru w Warszawie obejrzeć można w Teatrze Muzycznym 7 grudnia.
Farsę "Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja" z Och-Teatru w Warszawie obejrzeć można w Teatrze Muzycznym 7 grudnia. fot. Ola Grochowska
Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja, Teatr Muzyczny w Gdyni - 7.12, godz. 17:30, 20:15
Autor tej farsy, Ray Cooney, jest gwarancją dobrej zabawy, o czym doskonale wiedzą widzowie komedii "Mayday" czy "Okno na parlament". W szpitalu św. Andrzeja w Londynie przygotowuje się właśnie przedstawienie okolicznościowe dla pacjentów i odbywa się zjazd neurologów. Jednocześnie wszyscy lekarze, pielęgniarki i ich rodziny, a także pacjenci zostają wplątani w problemy osobiste jednego z lekarzy, który tego dnia dowiaduje się, że ma dorosłego, nieślubnego syna. W wirze szalonych zdarzeń podziwiać możemy m.in. Marcina Perchucia, Cezarego Żaka, Macieja Wierzbickiego, Katarzynę Żak, Piotra Machalicę czy Bożenę Stachurę. Spektakl wyreżyserowała Krystyna Janda.

Opinie (12)

 • na jandę nie pójdę (2)

  trudno, nie będę odwiedzac teatrów ;)

  • 14 23

  • A ja nie pójdę na Olbrychskiego! (1)

   • 1 0

   • Z pewnością Daniel Olbrychski nie zaśnie z tego powodu

    a spektakl się nie odbędzie, o ty fanaberyczna gwiazdo wieczoru

    • 0 0

 • a ja na Jandę się wybiorę (2)

  natomiast na Łaniewską czy Łabonarską raczej nie, zostawię je moherom

  • 12 22

  • Ty raczej nie chodzisz do teatru (1)

   Nawet gdyby pani premier urządziła posiedzenie rządu w teatrze ciebie tam nie będzie.
   Wybierz się na Karolaka on wspierał kandydata PO może się spodoba no i zapewne moherów nie spotkasz a zawsze z kulturą będziesz obcował.

   • 9 14

   • Polityka i sztuka to dwie przeciwstawne dziedziny zycia

    darujcie sobie

    • 0 0

 • A 24 października!

  A ja się wybieram na koncert Żakowej i Hulewicza!

  • 0 0

 • Na Żaka i Barcisia już zapewne trzeba szukać biletów. (4)

  Stanowią razem parę którą można przyrównać do Mana i Materny. Uczta dla intelektualistów których już nie ma. Ale też dobry pretekst do wybrania się do teatru dla kogoś kto za nim nie przepada.
  Kubę Wojewódzkiego w Zagraj to jeszcze raz, sam można sobie podarować. Pomimo że tekst W.Allena a w obsadzie spotkałem Olbrychskiego to jednak nie zachwyca. Można ale szału nie ma.
  Szkoda że mieszkańcy Gdańska mają tylko jeden dobry teatr z zespołem i jest to tetr miniatura. Pozostałe to tylko budynki niestety. Pokutuje zasiedlenie miasta lumpen-proletariatem i polityka komunistów. Gdańsk jest jak Nowa Huta tyle że mamy XXI wiek.

  • 11 18

  • Byłam na spektaklu Dziwna Para. Fajny, chociaż nie jakiś bardzo rewelacyjny.
   Ale są dobrani - to fakt :)

   • 6 1

  • Pewnie jesteś pajacem z teatru miniatura.

   • 3 4

  • Jak ktoś porównuje Żaka i Barcisia do Manna i Materny....... (1)

   ....to należy do dyletantów, a nie do intelektualistów. A biorąc pod uwagę interpunkcję i ortografię.....

   • 5 1

   • co do tych porównań do Manna i Materny

    w zupełności masz rację, ale nie przejmuj się, czego można oczekiwać od osoby która nie wie czym jest Nowa Huta, a czym Gdańsk.

    • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
wystawa
gru 7-27.03
Gdańsk, Muzeum Bursztynu
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut'21 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki
Pobożni i cnotliwi. Dawni...
wystawa
maj'21 15-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Muzeum Narodowe

Sprawdź się

Sprawdź się

Który duży gdański festiwal o zasięgu międzynarodowym kultywuje tradycje Solidarności w przejawach kultury?

 

Najczęściej czytane