stat
Impreza już się odbyła

Dni Otwarte Muzeum II Wojny Światowej (24 opinie)

Zapraszamy na Dni Otwarte Muzeum II Wojny Światowej w dniach 28-29 stycznia 2017 r.

Wstęp jest bezpłatny, możliwy tylko po zarejestrowaniu się na stronie Muzeum.

Prace nad Muzeum II Wojny Światowej dobiegły końca i naszedł czas na zaprezentowanie publiczności wystawy głównej oraz wnętrz budynku, które od wielu lat budzą żywe zainteresowanie w kraju i zagranicą.

- Muzeum stanowi efekt wielu lat wspólnej pracy historyków, architektów, scenografów, inżynierów i ludzi innych profesji, których nie sposób wszystkich wymienić - mówi prof. Paweł Machcewicz, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej - Sercem Muzeum jest wystawa główna, powstała dzięki ofiarności tysięcy darczyńców, przekazujących nam często najcenniejsze rodzinne pamiątki. Symboliczną wymowę ma także sam gmach Muzeum, którego nowoczesna architektura jest widoczna w gdańskim pejzażu.

Wystawa główna, zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią, na najniższym poziomie Muzeum. Znajduje się na niej ponad 2 tys. eksponatów, ok. 250 stanowisk multimedialnych pokazujących archiwalne filmy, zdjęcia, dokumenty, notacje ze świadkami wojny oraz interaktywne prezentacje służące poszerzeniu wiadomości zawartych na wystawie.

Dla szerszej publiczności zwiedzanie Muzeum będzie możliwe w weekend 28-29 stycznia br., kiedy organizowane są Dni Otwarte. Muzeum zaprasza w godz. 9.00 - 19.00 (ostatnie wejście na wystawę o godz. 17.00). Zwiedzający oprócz wystawy głównej, będą mogli zobaczyć wystawę "Podróż w czasie" przeznaczoną dla dzieci poniżej 12 roku życia, składającą się z trzech osobnych pokoi, będących rekonstrukcjami mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach wojny oraz obejrzeć filmy w sali kinowej.

Uczestnictwo jest możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji w systemie internetowym na stronie Muzeum www.muzeum1939.pl. Organizatorzy każdego dnia przewidzieli zwiedzanie Muzeum przez 960 osób. Oferta weekendowej wizyty w Muzeum jest również kierowana do rodzin z dziećmi od 7 lat.

Projekt budynku Muzeum został wyłoniony w międzynarodowym konkursie, który wygrało gdyńskie studio architektoniczne "Kwadrat". Część naziemna ma kształt pochyłej wieży o wys. 40,5 m w najwyższym punkcie. Znajdują się tam m.in. biblioteka, sale edukacyjne i konferencyjne, a na najwyższym poziomie kawiarnia i restauracja z widokiem na panoramę Gdańska. Poza wystawą stałą w Muzeum znajduje się także sala wystaw czasowych o powierzchni tysiąca metrów. Oprócz funkcji wystawienniczych Muzeum pełni rolę ośrodka edukacji, kultury i nauki. Wystawa główna została zaprojektowana przez belgijską pracownię Tempora, jej część multimedialną przygotowała krakowska firma Nolabel, wykonawcą wystawy jest firma Qumak S.A., zaś generalnym wykonawcą budynku jest konsorcjum firm Warbud-Hochtief.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny, możliwy jedynie po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie www.muzeum1939.pl.

Opinie (24) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy obecnie działające Muzeum Miasta Gdyni jest pierwszym w historii tego miasta?