stat
Impreza już się odbyła

Dni Otwarte Muzeum II Wojny Światowej (24 opinie)

Zapraszamy na Dni Otwarte Muzeum II Wojny Światowej w dniach 28-29 stycznia 2017 r.

Wstęp jest bezpłatny, możliwy tylko po zarejestrowaniu się na stronie Muzeum.

Prace nad Muzeum II Wojny Światowej dobiegły końca i naszedł czas na zaprezentowanie publiczności wystawy głównej oraz wnętrz budynku, które od wielu lat budzą żywe zainteresowanie w kraju i zagranicą.

- Muzeum stanowi efekt wielu lat wspólnej pracy historyków, architektów, scenografów, inżynierów i ludzi innych profesji, których nie sposób wszystkich wymienić - mówi prof. Paweł Machcewicz, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej - Sercem Muzeum jest wystawa główna, powstała dzięki ofiarności tysięcy darczyńców, przekazujących nam często najcenniejsze rodzinne pamiątki. Symboliczną wymowę ma także sam gmach Muzeum, którego nowoczesna architektura jest widoczna w gdańskim pejzażu.

Wystawa główna, zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią, na najniższym poziomie Muzeum. Znajduje się na niej ponad 2 tys. eksponatów, ok. 250 stanowisk multimedialnych pokazujących archiwalne filmy, zdjęcia, dokumenty, notacje ze świadkami wojny oraz interaktywne prezentacje służące poszerzeniu wiadomości zawartych na wystawie.

Dla szerszej publiczności zwiedzanie Muzeum będzie możliwe w weekend 28-29 stycznia br., kiedy organizowane są Dni Otwarte. Muzeum zaprasza w godz. 9.00 - 19.00 (ostatnie wejście na wystawę o godz. 17.00). Zwiedzający oprócz wystawy głównej, będą mogli zobaczyć wystawę "Podróż w czasie" przeznaczoną dla dzieci poniżej 12 roku życia, składającą się z trzech osobnych pokoi, będących rekonstrukcjami mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach wojny oraz obejrzeć filmy w sali kinowej.

Uczestnictwo jest możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji w systemie internetowym na stronie Muzeum www.muzeum1939.pl. Organizatorzy każdego dnia przewidzieli zwiedzanie Muzeum przez 960 osób. Oferta weekendowej wizyty w Muzeum jest również kierowana do rodzin z dziećmi od 7 lat.

Projekt budynku Muzeum został wyłoniony w międzynarodowym konkursie, który wygrało gdyńskie studio architektoniczne "Kwadrat". Część naziemna ma kształt pochyłej wieży o wys. 40,5 m w najwyższym punkcie. Znajdują się tam m.in. biblioteka, sale edukacyjne i konferencyjne, a na najwyższym poziomie kawiarnia i restauracja z widokiem na panoramę Gdańska. Poza wystawą stałą w Muzeum znajduje się także sala wystaw czasowych o powierzchni tysiąca metrów. Oprócz funkcji wystawienniczych Muzeum pełni rolę ośrodka edukacji, kultury i nauki. Wystawa główna została zaprojektowana przez belgijską pracownię Tempora, jej część multimedialną przygotowała krakowska firma Nolabel, wykonawcą wystawy jest firma Qumak S.A., zaś generalnym wykonawcą budynku jest konsorcjum firm Warbud-Hochtief.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny, możliwy jedynie po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie www.muzeum1939.pl.

Opinie (24) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Lamborghini?