stat
Impreza już się odbyła

Dlaczego nie klocki lego? (34 opinie)

Czy klocki lego są tylko dla dzieci? Oczywiście, że nie. Przekonać się o tym będzie można, oglądając w Gdańsku wystawę prac wykonanych przez dorosłych.

Relacja z imprezy

Do Gdańska przyjeżdżają AFOL-e, czyli dorośli miłośnicy klocków lego! Zrzeszeni są oni w klubie LUGPol (Lego Users Group Poland) wywodzącego się z forum dyskusyjnego, założonego w 2004 roku przez Daniela "MrGorgo" Gordziejonoka.

Ich autorskie prace można będzie oglądać od 9 lipca do 15 września w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska (Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47 ). Natomiast w weekend otwarcia wystawy (9-10 lipca) będzie można się spotkać z AFOL-ami osobiście.

Grupa LUGPol, zrzeszająca fanów klocków LEGO pokaże nam jak różnorodne formy mogą powstać z tego wdzięcznego materiału.

Jakie prace AFOL-e pokażą? Będzie można zobaczyć miniaturę portowego miasta hanzeatyckiego, bitwę pancerną z czasów drugiej wojny światowej, jeżdżące modele pociągów, statki kosmiczne, scenki rodzajowe, w pełni funkcjonalne modele maszyn budowlanych i wiele, wiele innych.

Zbiór eksponatów to artystyczny "miszmasz". Obok ciekawostek z dziedziny motoryzacji i militariów zobaczymy bazę arktyczną, ilustrację do baśni "Dziewczynka z zapałkami", szachy, superbohaterów w karykaturze, a nawet postapokaliptyczną wizję wyludnionego miasta. Nie zabraknie też kultowej kolejki elektrycznej, a na cześć Jana Heweliusza, którego 400 rocznicę urodzin właśnie obchodzimy, zobaczymy astronoma w obserwatorium.

Godziny wstępu do muzeum
poniedziałek - sobota 10.00-18.00
niedziela 11.00-18.00

Informacja o biletach

normalny - 10 zł
ulgowy - 5 zł
rodzinny - 20 zł
zbiorowy normalny - 9 zł
zbiorowy ulgowy - 4 zł

UWAGA! W poniedziałki (dzień wolnego wstępu do Muzeum) wystawa "Dlaczego nie klocki lego?" jest nieczynna

Opinie (34)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Orłowie działa od...?