• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dizajn przez Jot | warsztaty dywanowe

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z Dizajn przez Jot dla dzieci. Podczas warsztatów edukacyjnych stworzymy unikatowe dywany!

Design! / Dizajn!
Mówiąc najprościej projektowanie najróżniejszych rzeczy. Projektowanie czyli mówiąc najprościej wymyślanie, jak mają być zrobione i jak mają wyglądać. Wszystko, co widać zostało zaprojektowane. Wnętrze, meble, oświetlenie, dodatki. Nawet papierek od cukierka i sam cukierek! Gdyby nie dizajn, nie byłoby niczego bo żeby coś mogło być wyprodukowane, najpierw ktoś musi to zaprojektować.


Przebieg warsztatów:
Podczas części teoretycznej warsztatów Dizajn przez Jot odpowiemy sobie na kilka ważkich pytań: co to takiego jest ten design czy może dizajn właśnie? Kim są projektantki / projektanci? Jak przebiega proces projektowy oraz czym jest prototyp, unikat, produkt?

Gdy przyjdzie pora na praktykę nie będziemy próżnować! Pod okiem projektantki Agnieszki Orleny Baaske wykonamy własny dizajn z wykładziny podłogowej powstaną okrągłe dywany we wzory wycięte dużymi, ostrymi nożycami krawieckimi. Każdy uczestnik wróci do domu z unikatowym dziełem sztuki użytkowej.

O prowadzącej:
Agnieszka Orlena Baaske arteterapeutka, edukatorka, animatorka. Założycielka i właścicielka marki PRULLA. Studiowała projektowanie wzornictwa (ASP Gdańsk), psychologię kliniczną (SWPS Warszawa) i arteterapię (GUMED Gdańsk). Od 11 lat prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze. Brała udział w wielu festiwalach, wystawach i innych wydarzeniach kulturalnych. W swej twórczości odwołuje się do intuicji, wyobraźni, podświadomości. Inspiruje ją natura i folklor północy. Szuka niezwykłości w codzienności. Jej minimalistyczne realizacje funkcjonują głównie w przestrzeni publicznej. Interesuje ją ożywianie tkanki miejskiej poprzez proste, efemeryczne obiekty i gesty.

Wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku 7-13 lat.
wstęp wolny
Obowiązują zapisy: zapisystacja@gak.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Jaka była pierwsza wystawa w Żaku w Gdańsku, podczas której pokazano m.in. wykopane karabiny z czasów wojny?