Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Dina - spektakl gościnny

spektakl muzyczny
kasy:
502-240-832
wystawia:
Stowarzyszenie Teatr Nieduży
data premiery:
16 września 2021
Stowarzyszenia Teatr Nieduży
"DINA"

Inspiracją do stworzenia głównej bohaterki była Dina Alma de Paradeda (1871-1906) - pierwsza udokumentowana i opisana transpłciowa kobieta zamieszkująca Europę Środkowo-Wschodnią. Na przełomie wieków była gwiazdą berlińskich bali "urningów", jak nazywano osoby homoseksualne. Być może występowała również jako Damen-Imitator, niczym popularny Willi Pape, prototyp dzisiejszych drag queens.

Sobota, 8 grudnia 1906 r. W leżącym na peryferiach państwa niemieckiego mieście Breslau, jak wówczas nazywano Wrocław, wybucha obyczajowy skandal, o którym będą pisać gazety. Pewna zamożna kobieta pada martwa w obecności lekarza. Nie tylko okazuje się, że przyczyną śmierci była trucizna, ale również pod wytworną suknią kryło się ciało mężczyzny.

Podczas spektaklu usłyszycie wiele przebojów polskich gwiazd - Violetty Villas, Kory, Izabeli Trojanowskiej, czy Beaty Kozidrak, w oryginalnych aranżacjach Pawła Stankiewicza.

Spektakl - jego twórca Piotr Kosewski - dedykuje pamięci wszystkich tych osób, które popełniły samobójstwo z powodu społecznych fobii.

WSTĘP WOLNY, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

scenariusz i reżyseria: Piotr Kosewski
aranżacje muzyczne: Paweł Stankiewicz
Występują:
Drag Queen Dina - wokal
Magdalena Boć - narrator
Piotr Banaszek - instrumenty klawiszowe
Paweł Stankiewicz - gitary

Spektakl odbywa się w ramach Trójmiejskiego Tygodnia Równości.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery