• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Diego el Cigala - Obras Maestras

 • wtorek, 3 grudnia 2024, godz. 19:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  320
  Kup bilet

Diego El Cigala to jeden z najbardziej cenionych na scenie międzynarodowej wokalistów flamenco. Paco de Lucía miał go nazwać "najważniejszym głosem flamenco naszych czasów", a Camarón de la Isla nadał mu pseudonim "El Cigala". Charyzmatyczny Artysta przyjedzie do Polski z materiałem z najnowszej, 14-stej płyty "Obras Maestras" ("Arcydzieła").

Diego el Cigala (właśc. Diego Ramón Jiménez Salazar) jest pionierem. Ze swojego śpiewu i esencji flamenco po 25 latach kariery udało mu się zbudować pomost pomiędzy flamenco a najpopularniejszymi gatunkami muzyki latynoamerykańskiej, jak bolero, tango, muzyka kubańska, salsa... i wiele innych gatunków. Nikt tego wcześniej nie zrobił i to czyni go wyjątkowym. Jest artystą trudnym do naśladowania. Przez lata kariery Cigala brał udział w wielu projektach i dzielił scenę z wieloma cantaorami i muzykami, takimi jak Enrique Morente, José Mercé, Parrita, Gerardo Nuñez, Tomatito, Ketama, Vicente Amigo, Montse Cortés i Elena Andújar. Natomiast największą sławę i międzynarodowy sukces przyniósł mu album Lágrimas Negras (2003), który nagrał z kubańskim pianistą Bebo Valdésem.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Po prezentacji albumu w Gusman Theatre w Miami prasa określiła pianistę jako "żywego klasyka muzyki kubańskiej", a Diego jako "Sinatrę flamenco". Na płycie "Arcydzieła" znajdziemy wiele piosenek, które powstały w pierwszej połowie XX wieku i zdobyły popularność w drugiej połowie tego stulecia. Jest to hołd złożony autorom, jak też wykonawcom, którzy je śpiewali - nie zawsze znanym. Tym samym Diego proponuje utwory, które będą przyjemne dla koneserów gatunku, ale też zaprasza do poznawania klasyków - najpopularniejszego repertuaru latynoamerykańskiego z ostatnich 100 lat. Podczas koncertów w Polsce usłyszymy utwory z płyty "Obras Maestras", ale również znane i lubiane hity z wcześniejszych albumów.

Diego El Cigala łączy tradycję z nowoczesnością, flamenco z innymi gatunkami i jazzową improwizacją. Jak sam lubi mawiać, cytując Picassa: "Nie szukam, znajduję" - i prowadzi słuchaczy w nieznane muzyczne meandry, hipnotyzując jednocześnie charakterystycznym, metalicznym głosem. Zapraszamy w tę muzyczną, tajemniczą i egzotyczną podróż.

29 czerwca - 7 lipca 2024, godz. 20.00

Sopot
bilety 69-239 zł
ulgowy 49-149 zł
przedsprzedaż 49-199 zł
Kup bilet
sie 3

sobota, godz. 19:00

Sopot,
bilety 129-189 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?