• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Dianne Reeves | Ikony Jazzu

 • sobota, 13 kwietnia 2024, godz. 20:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  230 - 290
  Kup bilet

Zapraszamy na spotkanie z jazzem najwyższej próby. Gościem kolejnej edycji cyklu Ikony Jazzu będzie jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych w historii muzyki - Dianne Reeves z zespołem.
Laureatka pięciu nagród Grammy, DIANNE REEVES, to czołowa wokalistka jazzowa na świecie. Dzięki jej zapierającemu dech w piersiach wirtuozostwu, umiejętnościom improwizacji i unikalnym stylom jazzowym i R&B, Reeves otrzymała nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu za trzy kolejne nagrania - co stanowiło pierwszy taki przypadek w dowolnej kategorii wokalnej.

Wystąpiła w filmie "Good Night, and Good Luck" George'a Clooneya, który zdobył sześć nominacji do Oscara. Reeves zdobyła nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu za ścieżkę dźwiękową do tego filmu.

jazz - koncerty w Trójmieście


Reeves nagrała i wystąpiła razem z Wyntonem Marsalisem i Lincoln Center Jazz Orchestra. Nagrała również z Chicago Symphony Orchestra pod dyrekcją Daniela Barenboima i była solistką pod batutą Sir Simona Rattle'a i Berlińskiej Filharmonii. Reeves była pierwszym Przewodniczącym ds. Kreatywności w Jazzie w Los Angeles Philharmonic i pierwszym wokalistą, który wystąpił w słynnej Walt Disney Concert Hall.

Reeves współpracowała z legendarnym producentem Arifem Mardinem (Norah Jones, Aretha Franklin) nad nagrodzonym Grammy albumem "A Little Moonlight", zawierającym intymne standardy i prezentującym jej zespołową trasę koncertową. Kiedy ukazała się jej świąteczna kolekcja "Christmas Time is Here", Ben Ratliff z The New York Times zachwycał się, mówiąc: "Pani Reeves, jazzowa wokalistka o często zadziwiających umiejętnościach, podchodzi do zadania poważnie; to jedna z najlepszych jazzowych płyt świątecznych, jakie słyszałem".

W ostatnich latach Reeves koncertowała na całym świecie w różnych kontekstach, w tym w ramach "Sing the Truth", muzycznego hołdu dla Niny Simone, w którym wystąpiły również Lizz Wright i Angelique Kidjo. Wielokrotnie występowała w Białym Domu, m.in. na kolacji państwowej prezydenta Obamy dla prezydenta Chin oraz na Balu Gubernatorów.

Jej najnowsze wydawnictwo, "Beautiful Life", zawiera udział Gregory'ego Portera, Roberta Glaspera, Lalah Hathaway i Esperanzy Spalding. Wyprodukowany przez Terri Lyne Carrington album "Beautiful Life" zdobył w 2015 roku nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu. Reeves jest również laureatką honorowych doktoratów przyznanych przez Berklee College of Music i Juilliard School. W 2018 roku Narodowe Stowarzyszenie Sztuki przyznało Reeves tytuł Mistrza Jazzu - najwyższe wyróżnienie, jakie Stany Zjednoczone przyznają artystom jazzowym.

Dianne Reeves wystąpi z następującym składem:
Dianne Reeves - vocal
John Beasley - piano
Romero Lubambo - guitar
Reuben Rogers - bass
Terreon Gully - drums

Godzina: Otwarcie drzwi 19:00, Początek koncertu 20:00
Bilety: w sprzedaży od 12.10.2023 w bileteriach Interticket oraz eBilet.
Organizator: Agencja Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl
mar 16

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
Kup bilet

w każdą niedzielę (do 24.03), godz. 14:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 23 zł
ulgowy 18 zł

Opinie

Sprawdź się

Gdzie pierwotnie mieściła się siedziba starego Żaka znanego jako Klub Studentów Wybrzeża Żak?

 

Najczęściej czytane