stat
Impreza już się odbyła

Dialogi z przyszłością.Trendy 2020

Spotkanie Dialogi z przyszłością: Przemyśleć przyszłość. Trendy i antytrendy w designie 2020 - wykład Katarzyny AndrzejczykBriks.

Interesuje cię wzornictwo i szeroko pojęte projektowanie? Masz zajawkę na technologię? Śledzisz najnowsze tendencje i nowinki, żeby być na bieżąco? Chcesz wiedzieć, co czeka branżę projektową w 2020 roku? Koniecznie przyjdź do PPNT Gdynia na spotkanie, podczas którego Katarzyna Andrzejczyk Briks ze School of Form opowie o trendach, które rozwiną się bądź pojawią w nadchodzącym roku.

Po wykładzie rozmowę z Katarzyną Andrzejczyk -Briks poprowadzi Agnieszka Polkowska.

Trendy to nic innego niż nasza codzienność i zmaganie się z jej wyzwaniami. Ostatnie lata są czasem niepokoju i niepewności politycznej, społecznej i klimatycznej. Nowe technologie ingerują coraz mocniej w nasze życie, przekraczają granice naszego ciała, zabierają nam czas i prywatność. Tracimy zaufanie do polityków, autorytetów, firm i internetu. Nasze społeczeństwo starzeje się i mimo bogacenia się, nie jest zdrowsze, ani szczęśliwsze. Wszystko to odbija się we współczesnym designie.

Katarzyna Andrzejczyk-Briks - wykładowca historii sztuki i designu szkoły wzornictwa School of Form w Poznaniu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS i Collegium da Vinci. Od kilku lat analizuje trendy w designie i zmiany w stylu życia konsumentów.
Wiedzę o trendach wykorzystuje współpracując z firmami i projektantami, jako konsultant i trener creativity thinking Concordii Design w Poznaniu. Współwłaścicielka Pracowni architektonicznej Briks Architekci. Uważa, że design jest naszą wspólną sprawą, bo kształtuje świat i zmienia nasze życie.

Agnieszka Polkowska - doktor w dyscyplinie sztuk projektowych. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka. Założycielka studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, PPNT Gdynia oraz Łódź Design Festival. Realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, Play, born2be i marek wzorniczych oraz pracuje w charakterze konsultanta dla think tanku MARE Amsterdam i portalu trendwatching.com. Członkini rady ekspertów plebiscytu must have na ŁDF.

organizator:
PPNT Gdynia | Centrum Designu

partner:
TRENDSPO

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak nazywa się gra komputerowa stworzona przez Mateusza Skutnika, której akcja rozgrywa się w Gdańsku?