stat
PATRONAT

Dialogi z przyszłością. Spotkanie z Katarzyną Andrzejczyk-Briks i Agnieszką Polkowską

Jeszcze przed końcem 2019 roku zastanowimy się nad trendami, które zdominują rok 2020. "Przemyśleć przyszłość. Trendy i antytrendy w designie 2020" to tytuł wykładu, który w PPNT Gdynia poprowadzi Katarzyna Andrzejczyk- Briks.

Trendy to nic innego niż nasza codzienność i zmaganie się z jej wyzwaniami. Ostatnie lata są czasem niepokoju i niepewności politycznej, społecznej i klimatycznej. Nowe technologie ingerują coraz mocniej w nasze życie, przekraczają granice naszego ciała, zabierają nam czas i prywatność. Tracimy zaufanie do polityków, autorytetów, firm i internetu. Nasze społeczeństwo starzeje się i mimo bogacenia się, nie jest zdrowsze, ani szczęśliwsze. Wszystko to odbija się we współczesnym designie.

W czasie wykładu Katarzyna Andrzejczyk-Briks opowie, jak projektanci i firmy reagują na te zmiany. Czy przyszłość budzi ich większy niepokój, czy optymizm? Czy projektowanie może pomóc nam w ochronie naszej planety, kontaktu z samym sobą i tworzeniu lepszego świata?
Przemyślmy wspólnie przyszłość, zanim się ona wydarzy.

Po wykładzie rozmowę z Katarzyną Andrzejczyk-Briks poprowadzi Agnieszka Polkowska.

Dla kogo ?
Dla osób poszukujących inspiracji i pomysłów do zmian we własnej firmie, działalności biznesowej i projektowej.
Dla projektantów szukających inspiracji do tworzenia nowych produktów, procesów, usług, materiałów i technologii.
Dla trenerów biznesu współpracujących z firmami z obszaru designu.

Katarzyna Andrzejczyk-Briks - wykładowca historii sztuki i designu szkoły wzornictwa School of Form w Poznaniu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS i Collegium da Vinci. Od kilku lat analizuje trendy w designie i zmiany w stylu życia konsumentów.
Wiedzę o trendach wykorzystuje współpracując z firmami i projektantami, jako konsultant i trener creativity thinking Concordii Design w Poznaniu. Współwłaścicielka
Pracowni architektonicznej Briks Architekci.
Uważa, że design jest naszą wspólną sprawą, bo kształtuje świat i zmienia nasze życie.

Agnieszka Polkowska - doktor w dyscyplinie sztuk projektowych. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka. Założycielka studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, PPNT Gdynia oraz Łódź Design Festival. Realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, Play, born2be i marek wzorniczych oraz pracuje w charakterze konsultanta dla think tanku MARE Amsterdam i portalu trendwatching.com. Członkini rady ekspertów plebiscytu must have na ŁDF.Spotkanie dialogi z przyszłością

Spotkanie dialogi z przyszłością
Przemyśleć przyszłość. Trendy i antytrendy w designie 2020
wykład Katarzyny Andrzejczyk -Briks

Po wykładzie z Katarzyną Andrzejczyk-Briks porozmawia Agnieszka Polkowska.

organizator:
PPNT Gdynia | Centrum Designu

partner: Trendspot

kiedy?
12.12.2019 godz. 18:00

gdzie?
PPNT Gdynia | budynek III | sala kinowa
al. Zwycięstwa 96/98

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy. Więcej na: www.centrumdesignu.gdynia.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?