Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Diagnoza: Hamlet - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Scena Kameralna
czas trwania:
1 godz. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Festiwal Szekspirowski
8.0 1 ocena 1 10
Companyia Pelmànec (Hiszpania)
Diagnoza: Hamlet
z inspiracji "Hamletem" Williama Szekspira

Premiera: 11 lutego 2012

Akcja rozgrywa się symultanicznie na dwóch planach - realnym, w szpitalu psychiatrycznym, i wyobrażonym, w psychice jednego z pacjentów. Głównym powodem, dla którego Max Flaubert znalazł się w placówce, jest trauma po śmierci ojca i zdradzie matki, która mimo żałoby ponownie wyszła za mąż. Odosobniony od innych Max pozostaje sam na sam z własnymi koszmarami, które powoli zapełniają jego rzeczywistość (czyli ciasną, szpitalną izolatkę). Jako reżyser własnych snów Max musi zmierzyć się z najbardziej wymagającym przeciwnikiem - samym sobą. Lalki, które wprawia w ruch, są demonami z jego traumatycznej przeszłości, a jednocześnie jedynymi kompanami w ponurym zakładzie. Ta sytuacja rozdwojenia nie prowadzi do szczęśliwego zakończenia. Pacjentowi postawiono diagnozę - pasja i cierpienie Hamleta - co w efekcie oznacza nieuleczalną chorobę. Jak mówi reżyser o samej sztuce: "Hamlet to jedynie punkt wyjścia, wzór do rozwiązania układanki", a ta układanka złożona jest z bólu, samotności i braku akceptacji samego siebie.

Lalkarz rozdziela wyrażenia i emocje w sposób autorytatywny, jednocześnie dodając swojej postaci autentyczności, po raz kolejny osiągając ideał przez dysocjację.
El Punt-Avui

Reżyseria: Maria Castillo
Scenografia: Xavier Erra
Kostiumy: Rosa Soler
Projekt lalek: Martí Doy
Światło: Miquel Gallardo, Xavier Muñoz
Wideo: Marco Domenichetti

Tekst, wykonanie: Miquel Gallardo

-----

Miquel Gallardo w swojej karierze był współtwórcą takich przedstawień, jak Poemas Visuales Jordi Bertran Theatre Company, czy El avaro Tabola Rassa — teatru, którego jest współzałożycielem. Na scenę powrócił dzięki sztuce Don Juan. Memoria amaga de mí, wielokrotnie nagradzanej i docenionej przez szerokie grono krytyków. Po swoim pierwszym solowym doświadczeniu Gallardo powraca z nowym projektem: Diagnoza: Hamlet.

Recenzja Trojmiasto.pl

Hamlet i jego świat. Ruszył Festiwal Szekspirowski Hamlet i jego świat. Ruszył Festiwal Szekspirowski

Hamlet i jego świat. Ruszył Festiwal Szekspirowski (15 opinii)

Wyjątkowo później niż co roku, na przełomie września i października w tym roku rozpoczął się...

29 września 2014

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery