stat
Impreza już się odbyła

Destination: Karłowicz

  • niedziela, 15 listopada 2020, godz. 17:00
  • Lokalizacja
    Online

Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert transmitowany na żywo z Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku. "Destination: Karłowicz" to wyjątkowy projekt - muzyczna podróż w poszukiwaniu zapisu uczuć i myśli dogłębnie osobistych w twórczości wybitnego polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza.

17 września - 1 października 2021, godz. 21:45

Gdańsk,
bilety 7 zł
Kup bilet
paź 23

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Koncert transmitowany online na kanale YouTube Orkiestry Kameralnej Progress:
https://www.youtube.com/channel/UCetNMGIX8rYVheO_khpcuPw


muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncepcja koncertu opiera się przede wszystkim na przybliżeniu publiczności niezwykle uduchowionych Pieśni kompozytora w specjalnym opracowaniu na baryton i orkiestrę smyczkową (w transkrypcji Piotra Kasiłowskiego, Macieja Zakrzewskiego, Szymona Morusa) w zestawieniu z wirtuozowską, nader barwną Serenadą na orkiestrę smyczkową op.2 Połączenie owej wyjątkowej różnorodności w twórczości kompozytora, pozwoli na prawdziwie pogłębione przeżywanie muzyki.

Przewodnikami w podróży po krainie pełnej ciepła, szczerych inspiracji objawiających się w naturalnie wysnutych melodiach będą: obchodząca w zeszłym roku jubileusz 10-lecia Orkiestra Kameralna Progress pod batutą jej założyciela i dyrektora artystycznego Szymona Morusa oraz solista - wybitny, utytułowany polski baryton - Robert Gierlach.

Choć zakładaliśmy bardziej optymistyczny scenariusz, na koncerty z publicznością w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Epidemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła nas do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Również tym razem orkiestra w kameralnym składzie rozmieszczona będzie na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, a melomani zasiądą do słuchania we własnych fotelach taki właśnie będzie nasz kolejny koncert.

Do zobaczenia w sieci! - zaprasza Szymon Morus dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress.
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach projektu TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Z jakim reżyserem związana jest "sopocka szafa", która stoi w pobliżu plaży?