Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Desert Rose - spektakl gościnny (5 opinii)

teatr tańca
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
data premiery:
2 grudnia 2014
czas trwania:
50 min. (bez przerw)
TO-EN Butoh Company
Desert Rose
desire, sweetness, temptation
- spektakl tańca butoh

DESERT ROSE (Róża Pustyni) to spektakl o pragnieniu powabu i pokusie uwodzenia. Budowany w sugestywnym języku tańca butoh, mówi o rejonach elektryzującej słodyczy - nieskrępowanej i kuszącej, istniejącej tylko ze względu na swój urok. DESERT ROSE narodził się z inspiracji pozornie odległymi obrazami - szczególną odmianą rośliny, jaką jest Róża Pustyni oraz zjawiskiem glamour. Oszałamiająco piękne kwiaty, kuszą swym soczystym kolorem, ale na tle nagiego krajobrazu pustyni, wydawałoby się, istnieją tylko dla siebie i tylko na chwilę. Nabrzmiałe sokiem, przyciągają wzrok, nierzeczywiste i dzikie. Obraz ten symbolicznie łączy się z czymś przesyconym, iluzorycznym, przesłodzonym, różowym, tandetnie powabnym. Rozszerza się i pulsuje. Krzykliwie przeplata się ze zmysłowością i infantylnością, przerysowanym pragnieniem oczarowania i blasku.

Koncept, choreografia, taniec: TO-EN
Realizacja świateł: Przemysław Kalemba
Kostium: Pani Ella, Maciej Głowacki
Video/foto: Agencja Vizualna
Dźwięk: Krzysztof Pajka, Taavi Tulev (Estonia), Timo Viialainen (Finlandia)

-----
TO-EN jest tancerką butoh. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W tym czasie TO-EN brała udział w licznych przedstawieniach, projektach, festiwalach, prezentowanych na czołowych scenach Szwecji. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE - BIAŁY. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site - specific, improwizacje, warsztaty, wykłady. Ostatnie realizacje to wielkoformatowa instalacja ze szwedzkim artystą Fredrikiem Wretmanem pt. HIKARIMUJI czy 3 miesięczny projekt warsztatowy dla osób 60+ zakończony spektaklem UKRYTE WŚRÓD LIŚCI. TO-EN oznacza po japońsku "Ziemia-Ogród", "Ogród - Ziemski" (EARTH - GARDEN) i jest imieniem artystycznym tancerki.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego oraz ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

Recenzja Trojmiasto.pl

Zmysłowy kwiat, osobny taniec - o "Desert Rose" TO-EN Butoh Company Zmysłowy kwiat, osobny taniec - o "Desert Rose" TO-EN Butoh Company

Zmysłowy kwiat, osobny taniec - o "Desert Rose" TO-EN Butoh Company (5 opinii)

Sekwencja intymnych obrazów tanecznych i projekcji wideo składa się na spektakl "Desert Rose"....

3 grudnia 2014

Przeczytaj także

Opinie (5)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery