Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Der zerbrochene Krug (Rozbity dzban) - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
Heinrich von Kleist
Der zerbrochene Krug (Rozbity dzban)
Grupa Teatralna Dittchenbühne

Gościnny występ teatru niemieckiego w Gdańsku

Grupa teatralna "Dittchenbühne" po raz kolejny wystąpi gościnnie w Gdańsku. 9 października o godz. 18.00 wystawi w Teatrze "Miniatura" przy al. Grunwaldzkiej 16 we Wrzeszczu komedię według Heinricha von Kleista "Der zerbrochene Krug" (Rozbity dzban).

W komedii Kleista chodzi o miłość. Pewna pamiętna noc dziewczę Ewa Rull, wiejski Sędzia Adam i rozbity dzban. Sprawę rozstrzygnąć trzeba w sądzie.

Komedię "Der zerbrochenen Krug" Kleist ukończył w 1806 roku w czasie swojego pobytu w Królewcu, swoją premierę miała w 1808 roku w Weimarze pod kierunkiem Johanna Wolfganga von Goethe.

Grupa teatralna "Dittchenbühne" składa się z profesjonalnych i amatorskich aktorów, mieści się w miejscowości Elmshorn koło Hamburga i prowadzona jest przez profesjonalnych reżyserów. W tym roku stanowisko reżysera teatru objęła Maria von Bicmarck. Spektaklem w Gdańsku Teatr "Dittchenbühne" rozpoczyna swoje tegoroczne tournee po krajach nadbałtyckich.

Pokaz organizuje Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku.

Spektakl odbędzie się w języku niemieckim!!!
Wstęp wolny.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery