• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Delizia musica a'cappella - czyli uczta wokalna - koncert muzyki wokalnej

cze 1

sobota, godz. 20:00

Wstęp wolny
cze 2

niedziela, godz. 12:00

Wstęp wolny
XII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych - Sopot 2011

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


"Delizia musica a'cappella - czyli uczta wokalna" - koncert muzyki wokalnej

W programie m.in.:
Grzegorz Gerwazy-Gorczyczki, Luca Marenzio, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Claudio Monteverdi, Antonio Lotti, Alessandro Striggio, Orlando di Lasso, Wolfgang Amadeus Mozart, Clément Janequin, Eric Clapton, Elvis Presley, Abba

Wykonawcy:
OCTAVA ENSEMBLE w składzie:

soprany: Agnieszka DRABENT, Anna MAGIERA
alty: Małgorzata LANGER-KRÓL, Łukasz DULEWICZ,
tenory: Zygmunt MAGIERA, Marek OPASKA
basy: Bartłomiej POLLAK, Marcin WRÓBEL

Kierownictwo artystyczne: Zygmunt Magiera

Miejsce koncertu: Kościół Garnizonowy p.w. św. Jerzego w Sopocie

W programie koncertu znajda się najpiękniejsze utwory chóralne powstałe na przestrzeni wielu epok. Tworzone w różnych krajach, dla różnych zespołów, w różnych okresach historycznych, o różnej technice kompozytorskiej, różnych obsadach wykonawczych z wieloma różnymi problemami
technicznymi połączone jednolitą barwą i harmonijnym stopniowaniem brzmienia ludzkiego głosu.

Program koncertu zestawiony został tak by zwrócić uwagę słuchacza na wartości i piękno jakie niesie ze sobą muzyka chóralna oraz jak rozwijała się przez wieki, a także by każdy miał okazję poznać jej pełną ekspresywność w wyrazie napięć i uczuć.

-----

OCTAVA ensemble
Uznany przez krytyków muzycznych za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia szybko ustalił swoją wiodącą pozycję wśród polskich zespołów kameralnych. Ma w swoim repertuarze utwory z zakresu wszystkich stylów oraz epok, począwszy od muzyki średniowiecza, aż po twórczość kompozytorów współczesnych nie stroniąc także od utworów z pogranicza awangardy, jazzu i muzyki rozrywkowej.

OCTAVA ensemble (wcześniej oktet wokalny OCTAVA) zdobył uznanie jurorów najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz konkursów chóralnych zdobywając najwyższe nagrody. Z wielu warto wymienić najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie polskiej chóralistyki Grand Prix 39' edycji "Legnica Cantat".

OCTAVA ensemble uczestniczy w licznych festiwalach muzycznych, koncertach i projektach artystycznych współpracując z najważniejszymi instytucjami kultury na terenie całej Polski oraz zagranicą. O braku ograniczeń wokalnych i wszechstronności OCTAVA ensemble świadczy fakt, iż zespół dokonał wielu prawykonań utworów polskich i zagranicznych twórców, biorąc udział w szeregu licznych nagrań, w tym dla najbardziej znaczącej wytwórni fonograficznej na polskim rynku muzycznym (płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK 2010).

Każdy występ OCTAVA ensemble zyskuje niezwykłą przychylność publiczności i krytyki. Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Zygmunt Magiera, kierownik artystyczny zespołu śpiewaków Capella Cracoviensis.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
Bilety w cenie 30 PLN normalny i 20 PLN ulgowy do nabycia w Kościele Garnizonowym pw. Św. Jerzego w Sopocie na 2 godziny przed koncertem.

Rezerwacja biletów pod numerem tel. 0608 253 928

Opinie

Sprawdź się

W jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Zielonej Bramie znajduje się: