• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Debiuty - spotkanie przedfestiwalowe z Pawłem Radziszewskim

Zapraszamy na przedfestiwalowe spotkanie w paśmie Debiuty. O swojej debiutanckiej powieści Pomiędzy opowie Paweł Radziszewski.

sie 18-21

czwartek - niedziela, godz. 09:00 - 22:00

Wstęp wolny
Spotkanie poprowadzą Julia Meller i Aleksandra Szostek.
Rozmowa będzie tłumaczona na polski język migowy.
 
Paweł Radziszewski mieszka w Gdańsku. Z wykształcenia slawista i rolnik. Przez wiele lat pracował w bibliotekach w Gdańsku i Gdyni. Nominowany do nagrody Nowej Fantastyki im. Macieja Parowskiego. Laureat trzeciej nagrody w Gdańskim Konkursie Prozatorskim za opowiadanie Chłopska 34 (2011) oraz zdobywca wyróżnienia w Konkursie na Najlepsze Polskie Opowiadanie roku 2016 w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania za utwór Najważniejsza rzecz w życiu, opublikowany w książce 2018 Antologia opowiadań.
 

Pomiędzy to historia opowiedziana przez płonące korzenie starych drzew, w której cygańskie bajki przeplatają się z codziennością, a realizm magiczny z groteską. Bohaterowie mają marzenia, które czasami się spełniają, tylko inaczej, niż to sobie wyobrażali. To opowieść o tym, że prawda bywa nie do zniesienia, nawet jeśli się w nią nie wierzy, i o tym, że czasami dzieją się cuda, które nie są ani dobre, ani złe, tylko takie pomiędzy.
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?

 

Najczęściej czytane