PATRONAT

Dar Wrocławia. Wystawa prac Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

Zapraszamy na wystawę wykładowców i studentów Katedry Sztuki Mediów i Projektowania Graficznego Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

cze 3

środa, godz. 19:00

Gdańsk, online
Wstęp wolny

10 - 30 czerwca 2020, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP Wrocław prof. Jacek Szewczyk oraz kierownicy Katedr - Sztuki Mediów prof. uczelniany Ireneusz Olszewski i Projektowania Graficznego prof. uczelniany Andrzej Moczydłowski - zapraszają na wystawę "Dar Wrocławia". Prezentacja przekrojowo przedstawia projekty i realizacje pedagogów oraz wybranej grupy studentów obu kierunków Wydziału powstałe na przestrzeni ostatnich lat.

Prace artystów przybliżają indywidualne poszukiwania będące autorskimi wypowiedziami społeczno-filozoficzno-socjologicznymi ale również, z drugiej strony realizacje zwracające się bezpośrednio do odbiorcy i widza projektowo puentujące współpracę z licznymi instytucjami kultury Wrocławia i Polski. Specyfika zainteresowań artystycznych pokazuje bogaty wachlarz możliwości kierowany również do wrocławskich i zagranicznych studentów. Prezentujący się tu dydaktycy realizując własne twórcze pasje przybliżają młodym adeptom sztuki coraz nowsze terytoria artystycznych i projektowych penetracji. Rozwój obu Katedr na przestrzeni lat daje coraz ciekawszą możliwość krytycznych obserwacji i kreacyjnych komentarzy na szybko zmieniający się świat, zwłaszcza ostatnio w cyfrowym kontekście.

Dwie rozdzielczości - przynależne w projektowaniu obu specjalizacji wyznaczają bieguny artystycznych poszukiwań wrocławskich artystów a jednocześnie, przy okazji wystawy stwarzają przestrzeń dla wspólnej obserwacji i dialogu. Od znaku graficznego przez piktogram, fotografię oraz autorskie animacje i multimedialny performance poznajemy nurty, tendencje i nowe spojrzenia na projekty artystyczne i użytkowe w rozdzielczościach 72 i 300 dpi.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?