• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dar Pomorza w panoramach

5 stycznia - 31 grudnia 2023, godz. 10:00 - 17:00

bilety 8 zł
ulgowy 4 zł
maj 13

sobota, godz. 19:00 - 01:00

Trójmiasto
Wstęp wolny
W innym świetle - tak można w skrócie określić fotografie "Daru Pomorza" autorstwa Dariusza Kuli, które tworzą plenerową wystawę na górnym pokładzie żaglowca.

Ekspozycja, składająca się z wielkoformatowych zdjęć daje wyraz nowego spojrzenia na liczący ponad 100 lat żaglowiec. Wśród ciekawych ujęć "Daru Pomorza" znalazły się zarówno bardzo ciekawe kadry oddające industrialny klimat, jaki panował w doku Gdańskiej Stoczni Remontowa S.A, gdzie statek w 2008 roku poddawany był konserwacji, jak również zdjęcia z oryginalnie zachowanych wnętrz Białej Fregaty.

Fotografie "Daru Pomorza" autorstwa Dariusza Kuli przynoszą nowe spojrzenie na jubilata. Dlaczego są nad wyraz intrygujące? Panoramy to oddzielna i nie zgłębiona do końca dziedzina fotografii, dająca zupełnie inne możliwości kreatywnego pokazywania świata jako nietypowej wyjątkowo pełnej dokumentacji rzeczywistości.

Oglądając wnętrza "Daru Pomorza" lub jego bryłę w stoczni w postaci rozwiniętego na płaszczyźnie obszaru o kącie 360 stopni doznajemy niecodziennego i bardzo intrygującego wrażenia. Uświadamiamy sobie, że widzimy zwykle jedynie wąski fragment świata, który nas otacza. W panoramach mamy szansę zatrzymać na zawsze ogromną przestrzeń
- mówi Dariusz Kula, autor wystawy, zawodowy fotograf.

Oko artysty widzi rzeczywistość inaczej. To, co wydaje nam się banalne, w obiektywie aparatu znajduje nowy, inny i często zaskakujący wymiar. "Dar Pomorza" w panoramach pokazuje statek, jakiego nie znamy. Jest to obraz daleki od tego, jaki pojawia się w tradycyjnych ujęciach, ale jakże ciekawy! Można się o tym przekonać, odwiedzając gościnne pokłady statku-muzeum. Zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

W którym z gdańskich parków znajduje się popiersie Adama Mickiewicza?