stat
Impreza już się odbyła

Dana chmielewska - Święte rozproszenie

Plama GAK zaprasza na premierę akcji performatywnej przygotowanej przez  Danę Chmielewską.
Pokaz pracy w procesie. Wydarzenie będzie można obejrzeć w wysokiej rozdzielczości na kanale YouTube plamaGAK.

Link do premiery: https://youtu.be/9ntu0k-qJQM

Fascynuje mnie wyobrażenie, że relacja między przestrzenią a ciałem jest wzajemna. Tak, jak przestrzeń wpływa na ciało na to jak się zachowuje i czym się staje, tak i obecność ciała może wpływać na stan" przestrzeni. Przestrzeń, tym samym, ma swoistą podmiotowość i perspektywę. To praktyka uważności. Wykorzystuję wielowymiarową strukturę ruchową opartą o partyturę, tworzenie natychmiastowej poezji, narzędzia improwizacyjne oraz pracę z głosem. Zależy mi na wytworzeniu atmosfery włączenia i - nawet chwilowej- wspólnotowości. Szukam sposobów na radzenie sobie z doświadczeniem przybywania, zasiedlania i opuszczania, a także witania i żegnania - miejsc, ludzi, zjawisk i wyobrażeń. Tworzę quasi szamańską praktykę, zmysłami renderuję przestrzeń i wymyślam zabawę w czary. To kolejny etap rozwijania materiału choreograficznego dotyczącego afektywnej relacji ciała i miejsca. Research rozpoczął się w 2019 roku. Dotychczas, prezentacje jego poszczególnych etapów odbyły się w Łodzi, w Karlskronie i w Warszawie.
 
Dana Chmielewska - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka Uniwersytetu Barcelońskiego. Ukończyła I i II moduł Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Beneficjentka Stypendium Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk Alternatywnej Akademii Tańca, stypendium twórczego i rezydencji Dans i Blekinge w Karlskoronie oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk.
 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który znany polski pisarz zamieszkał niedawno w Brzeźnie?