• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Damy Jazzu - wernisaż wystawy fotografii

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Damy Jazzu.

Wystawa Damy Jazzu została złożona z fotografii wykonanych w latach 2008-2023, głównie podczas jedynego kobiecego festiwalu w Europie, Ladies Jazz Festival, który odbywa się w Gdyni. Autorem zdjęć jest gdański fotograf Jacek Kołakowski. Na wystawę składają się wystawa zewnętrzna i wewnętrzna. Zewnętrzna zostanie zaprezentowana w formie wystawy na płocie przed budynkiem Windy GAK. Resztę fotografii będzie można podziwiać we wnętrzach Windy. Na zdjęciach zobaczymy słynne jazzmanki, m.in. U. Dudziak, I. Mendes, N. Jones, M. Urbaniak, K. Durys, K. Stańko, M. Cooper i wiele innych.

Współorganizatorem wystawy jest Fundacja Kultury Fotograficznej Fotografia Bez Granic. Misją fundacji jest propagowanie fotografii jako sztuki poprzez organizowanie wystaw, szkoleń, spotkań z wybitnymi fotografikami. 

Jacek Kołakowski rocznik 1957. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1971 roku. Na studiach współpracował z Kroniką Studencką, w późniejszych latach jako niezależny reporter współpracował z wieloma tytułami prasowymi. Stworzył i prowadził stowarzyszenie Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galerię Fotograficzną Manhattan, w której gościli znakomici fotograficy jak Marek Karewicz, czy Henryk Malesa. Jego mentorami fotograficznymi byli Stefan Kraszewski wybitny polski reporter oraz Marek Karewicz w fotografii muzycznej. Jego prace można zobaczyć na 45 wystawach zbiorowych i 9 indywidualnych. 

Wystawę będzie można oglądać do końca marca. 
Wstęp bezpłatny 
Dołącz na Facebooku
 

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny

Opinie

Sprawdź się

Które święto przyczyniło się do powstania teatru antycznego?

 

Najczęściej czytane