stat
Impreza już się odbyła

DINO or something by Magdalena Pilecka

"DINO or something" to czarny humor i czarna magia w pastelowych kolorach. To minimalistyczna przestrzeń, w której można zjeść słodkie ciasteczko - zyskując ocean gorzkiej refleksji. To przyjaciele z którymi można napić się herbatki... jednak należy uważać, by się nimi nie zakrztusić.
To myśli ubrane w animacje, ilustracje i kształty pachnące gliną.

12 - 28 kwietnia 2021, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

26 marca - 9 maja 2021, godz. 16:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Projekt rozpoczął się w 2015 roku serią filmów animowanych. Początkowo niezobowiązująco pojawiły się na YouTube, ale bardzo szybko polubiły wystawy i festiwale filmowe. I ze wzajemnością! DINO dostało nagrodę publiczności na festiwalach ANIMOCJE, O!PLA, Mediawave (Węgry) czy Globe International Silent Film Festiwal (USA). Dotychczas powstało około 45 krótkich odcinków. Jednak nie samą animacją człowiek żyje.. Autorka bardzo szybko przestała mieścić się w tej formie, więc rozszerzyła ją na różne obiekty fizyczne i interaktywne.

Magdalena Pilecka
Swoją przygodę z animacją zaczęła w pracowni prof. Daniela Szczechury, gdzie zrealizowała swój film dyplomowy Chwast. W 2016 debiutowała w Studio Munka filmem Piórnikt. 
Autorka filmów autorskich, teledysków, wizualizacji. 
Od 2020 wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. 
Jej filmy są pełne groteski, absurdu, czarnego humoru i postaci, które nazywa swoimi zmyślonymi przyjaciółmi. Podobno zawsze ma przy sobie kredki i aparat. Wierzy, że jeżeli bardzo się czegoś chce to można to sobie narysować.

Wystawa: 6-20.03.2021
Otwarcie wystawy: 6.03.2021, godz. 18:00
Wystawę można oglądać 
we wtorki, piątki w godz. 17:00 20:00,
w soboty w godz. 16:00 19:00,
(lub po umówieniu telefonicznym: 531 904 741).
Dd 13 marca wystawę można oglądać, po umówieniu telefonicznym.

Wydarzenie odbywa się w e__ae_ miejscu (ESKAEM) - miejscu działającym w ramach programu Gdańskich Otwartych Pracowni realizowanego przez Miasto Gdańsk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwotna nazwa dzisiejszego Teatru Miejskiego w Gdyni to...?

 

Najczęściej czytane