stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

DEMolka - Domowa Edukacja Medialna

Urządzenia mobilne najczęściej wykorzystujemy do kontaktowania ze znajomymi, rodziną lub do biernego konsumowania mediów. Nie musi tak być! Podczas majowej DEMolki, spotkania z cyklu Domowej Edukacji Medialnej, Grzegorz i Justyna Stunża opowiedzą o tym, jakie są edukacyjne możliwości smartfonów (nieograniczone!), jak znajdować przydatne aplikacje i jak zbudować własne, kreatywne środowisko edukacyjne.

- Podczas spotkania spróbujemy pokazać, że telefony komórkowe można twórczo wykorzystać do uczenia się samodzielnie lub z innymi osobami, rozwijania pasji i tworzenia wartościowych treści - zapowiadają prowadzący.

Spotkania z cyklu Domowej Edukacji Medialnej kierowane są do rodziców, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat korzystania przez dzieci i nastolatki z mediów cyfrowych, potencjału edukacyjnego i twórczego cyfrowych narzędzi komunikowania, budowania relacji w rodzinie z wykorzystaniem mediów cyfrowych, zarządzania czasem korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Osoby prowadzące:

Justyna Zborowska-Stunża - zainteresowana budowaniem relacji między ludźmi, przemianami, jakie w tym zakresie powoduje powszechne korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz edukacyjnymi aspektami mediów cyfrowych. Studiowała zarządzanie, socjologię, ale praktyka wychowawcza skierowała ją w stronę studiów pedagogicznych. Prowadzi blog stunza.media. Mama trójki dzieci.

Grzegorz D. Stunża - ekspert w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej. Zafascynowany potencjałem edukacyjnym sieci i możliwościami budowania społeczności uczących się za pomocą nowych technologii. Łączy pracę wykładowcy i badacza z praktyką pedagogiczną w zakresie twórczego używania mediów w edukacji. Prowadzi blog edukatormedialny.pl. Tata trójki dzieci.

DEMolka - Domowa Edukacja Medialna

14 maja, godz. 18.00: Smart home, roboty, programowanie, rozszerzona rzeczywistość. Jak mądrze wykorzystywać innowacje dla rozwoju dzieci.


Daty kolejnych spotkań:

11 czerwca: Czy moje dziecko jest uzależnione od mediów? Jak radzić sobie z zagrożeniami cyfrowymi.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?