stat
Impreza już się odbyła

Czytanie performatywne

Zapraszamy na drugie czytanie performatywne w cyklu "Ocean opowieści". Tym razem premierowo będziemy czytać fragmenty "Testamentów" Margaret Atwood, kontynuację bestsellerowej "Opowieści podręcznej".

Spotkanie odbędzie się w tymczasowej siedzibie Art Inkubatora, ul. Jana Sobieskiego 26/4, Sopot.

Margaret Atwood, której książki opublikowano w 35 krajach, jest kanadyjską autorką wymienianą wśród kandydatów do Nobla. W 2000 roku została uhonorowana Nagrodą Bookera za powieść "Ślepy zabójca" (wcześniej nominowana do tej nagrody za powieści "Opowieść podręcznej" (1986), "Kocie oko" (1989), "Grace/Grace" (1996) oraz "Oryks i derkacz" (2003). W lutym 2020 nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukażą się w Polsce "Testamenty" (tłum. Paweł Lipszyc), długa wyczekiwana, nagrodzona w 2019 roku Nagrodą Bookera kontynuacja "Opowieści Podręcznej".
 
Dorota Kolak, ukończyła krakowską PWST, od 1982 roku występuje na deskach Teatru Wybrzeże, gdzie dzięki wybitnym kreacjom i uznaniu publiczności i krytyki zdobyła pozycję gwiazdy. Ma na swoim koncie także liczne role w Teatrze Telewizji, filmach oraz serialach. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Aktorskiej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rolę Ireny w filmie "Jestem twój"), Nagród Aktorskich na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, Nagród Aktorskich na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Dorota Kolak jest także również bardzo cenionym pedagogiem - prowadzi zajęcia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Laureatka Nagrody im. Ireny Solskiej za całokształt osiągnięć artystycznych.
 

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?