• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Czytanie performatywne

Zapraszamy na drugie czytanie performatywne w cyklu "Ocean opowieści". Tym razem premierowo będziemy czytać fragmenty "Testamentów" Margaret Atwood, kontynuację bestsellerowej "Opowieści podręcznej".

Spotkanie odbędzie się w tymczasowej siedzibie Art Inkubatora, ul. Jana Sobieskiego 26/4, Sopot.

Margaret Atwood, której książki opublikowano w 35 krajach, jest kanadyjską autorką wymienianą wśród kandydatów do Nobla. W 2000 roku została uhonorowana Nagrodą Bookera za powieść "Ślepy zabójca" (wcześniej nominowana do tej nagrody za powieści "Opowieść podręcznej" (1986), "Kocie oko" (1989), "Grace/Grace" (1996) oraz "Oryks i derkacz" (2003). W lutym 2020 nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukażą się w Polsce "Testamenty" (tłum. Paweł Lipszyc), długa wyczekiwana, nagrodzona w 2019 roku Nagrodą Bookera kontynuacja "Opowieści Podręcznej".
 
Dorota Kolak, ukończyła krakowską PWST, od 1982 roku występuje na deskach Teatru Wybrzeże, gdzie dzięki wybitnym kreacjom i uznaniu publiczności i krytyki zdobyła pozycję gwiazdy. Ma na swoim koncie także liczne role w Teatrze Telewizji, filmach oraz serialach. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Aktorskiej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rolę Ireny w filmie "Jestem twój"), Nagród Aktorskich na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, Nagród Aktorskich na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Dorota Kolak jest także również bardzo cenionym pedagogiem - prowadzi zajęcia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Laureatka Nagrody im. Ireny Solskiej za całokształt osiągnięć artystycznych.
 

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: