• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Czytanie performatywne dramatu SNY

SNY to tekst dokumentalny, który powstał w ramach warsztatów teatralnych w Zakładzie Poprawczym w Gdańsku- Oliwie. Z rozmów z osobami osadzonymi wyłania się obraz miejsc z których pochodzą, drogi jaką przebyli, oraz marzeń odnośnie przyszłości.

Pytania jakie stawiamy to ile człowiek musi w sobie pokonać, aby wyrwać się z pułapki miejsc które go ukształtowały. Oraz co to znaczy jak ktoś ci wyciska piętno, wmawiając jeszcze jako dziecku, że i tak nic z ciebie nie będzie. SNY to próba usłyszenia głosu ludzi, którzy tego głosu często są pozbawiani. To również dowód twórczego potencjału drzemiącego w każdym z bohaterów, na co dzień osadzonych w zakładzie zamkniętym.

REŻYSER/WSPÓŁAUTOR/OSOBA CZYTAJĄCA

Kuba Zubrzycki
jest absolwentem wydziału reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor scenariuszy, reżyser filmowy. Reżyserował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Gdynia Główna oraz Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2021 za tekst Ósmy.Trzeci. Jego tekst o problemach polskiej psychiatrii na oddziałach młodzieżowych pt. ZERO (Srebro) został opublikowany w miesięczniku Dialog 5/2021. Stypendysta miasta Gdańska, Sopotu, oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury. Stypendysta Ministra Kultury. Słuchacz Szkoły Teatru Iwana Wyrypajewa. Uczestnik drugiej edycji kursu: Teatr- sztuka społeczna; dla osób chcących pracować z grupami zagrożonymi wykluczeniem. Prowadził zajęcia teatralno- filmowe w ośrodku leczenia uzależnień, w Domu Dziecka, oraz w Zakładzie Poprawczym w Gdańsku. Od 2022 doktorant w Szkole Doktorskiej PWSFTViT w Łodzi.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Największą teatralną widownię w Trójmieście ma...?