stat
Impreza już się odbyła

Czym są ZR, ZW i GOZ? Trzy pomysły na lepszy świat

  • poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 15:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk

Podczas webinaru z Anną Desogus z Ambasada Czystej Planety poznacie podstawy trzech koncepcji, a są nimi: zrównoważony rozwój (ZR), zero waste (ZW) i gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ). Bądźcie z nami 6 kwietnia, o godz. 16.00 na naszym Facebooku.

Jakie założenia ma każda z tych idei? Jak możemy sami podejmować działania zgodne z tymi założeniami? W jakich elementach idee te pokrywają się ze sobą a w czym są od siebie różne?

- Ze względu na czas pandemii koronawirusa, we wstępie podejmę także temat powiązania zdrowia ziemi ze zdrowiem ludzkim. Jaki jest możliwy wpływ pandemii na nasze podejście do ochrony środowiska? Czy będzie to punkt zwrotny ku lepszym, zintensyfikowanym działaniom na rzecz dobrego stanu naszej planety? Czy też wręcz przeciwnie zrobimy wielki krok wstecz? zastanawia się Anna Desogus.

PROWADZĄCA:
Anna Desogus (Ambasada Czystej Planety)


Prowadzi działalność pod szyldem Ambasada Czystej Planety. Zajmuje się edukacją, szkoleniami oraz doradztwem z zakresu zero waste i zrównoważonego rozwoju. Większość wykładów i warsztatów jakie prowadzi dotyczy zero waste na poziomie jednostki i firmy, metod ograniczania ilości odpadów, poprawnej segregacji oraz odpowiedzialnego podejścia do plastiku.

Pracuje z sektorem prywatnym, publicznym i organizacjami pozarządowymi. Prowadzi także działania społeczne i wolontariackie. W minionym roku współpracowała m.in z Europejskim Centrum Solidarności, Google, Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości, Polskim Klubem Ekologicznym, Pomorskim Parkiem Naukowo - Technologicznym, siecią hoteli PURO, UP Foundation, Fundacją Liberte i Greenpeace. Partnerka Targów Zero Waste. Członkini sieci Zero Waste Professionals.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?