• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Czwartkowe Wieczory Muzyczne w Dworku Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu ma przyjemność zaprosić na Czwartkowe Wieczory Muzyczne, które od 1974 roku w każdy czwartek organizuje prof. Krzysztof Sperski.

Wybitny wiolonczelista, pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, naukowiec i edukator, społecznik i popularyzator kultury, jeden z członków-założycieli Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, jest pomysłodawcą, koordynatorem, autorem programów i prezenterem Czwartkowych Wieczorów Muzycznych, a często także wykonawcą.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W ramach tego cyklu w Dworku Sierakowskich wystąpiło bardzo wielu wybitnych artystów polskich i zagranicznych, a także najbardziej utalentowani studenci uczelni muzycznych. Wart wspomnięć, że to właśnie w sali koncertowej Dworku Sierakowskich, w ramach cyklu profesora Sperskiego, jako ledwie nastolatek swój występ miał Rafał Blechacz. laureat Konkursu Chopinowskiego.
Przedsięwzięcie, jakiego podjął się prof. Sperski, jest fenomenem na skalę nie tylko naszego kraju. Koncerty odbywają się w każdy czwartek od 50 lat, także podczas pandemii, chociaż wówczas muzycy grali online, a jedyna krótka przerwa spowodowana była okolicznościami stanu wojennego.
Zapraszamy do Dworku Sierakowskich w Sopocie przy ul. Czyżewskiego 12 w każdy czwartek o godz. 18.00.
maj 25

sobota, godz. 18:00

bilety 27 - 32 zł
ulgowy 16 - 22 zł
Kup bilet

29 czerwca - 7 lipca 2024, godz. 20.00

Sopot
bilety 69-239 zł
ulgowy 49-149 zł
przedsprzedaż 49-199 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?