Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Spektakl Teatru Qfer
Czerwony Kapturek
Jan Brzechwa

Któż nie zna bajki o Czerwonym Kapturku, nie pamięta złego wilka, jego wielkich zębów i strasznego pyska, wystającego spod falban babcinego czepka? Ta historia szeptana nam przez rodziców, przekazywana przez dziadków jest stara jak świat. Ktoś jednak kiedyś po raz pierwszy oczami wyobraźni zobaczył dziewczynkę w czerwonym kapturku, idącą przez las do chorej babci. Kim był autor pomysłu? Dlaczego kapturek jest czerwony a nie np. żółty? Twórcy spektaklu próbują dotrzeć do źródeł bajki i unaocznić okoliczności, w jakich być może powstała.

Opowieść ta posiada wiele wersji literackich oraz konkretyzacji teatralnych, jednak autorski spektakl Teatru Qfer pozwala poznać te bajkę niejako od kuchni. Dzieci stają się świadkami trudnego procesu twórczego, aktywnie w nim uczestniczą, by w finale powstała bajka oparta co prawda na znanym motywie, ale z czterema Kapturkami i oddziałem myśliwych.

W wersji zaprezentowanej przez Teatr Qfer pojawia się bajkopisarz, który przy pomocy mistrza Bajadera, wielkiego autorytetu w dziedzinie twórczości fantastycznej, czerpiącego natchnienie ze słodkich ciasteczek, wymyśla na gorąco historię dawno już wymyśloną. I chociaż każde dziecko wie, co za chwilę przydarzy się Czerwonemu Kapturkowi, z uwagą śledzi losy dziewczynki.

Spektakl ten posiada też walor dydaktyczny. Młody widz uczy się kolorów, poznaje również arkana sztuki aktorskiej. Szczęśliwcy mogą wystapić na scenie, a nawet zniknąć w przepastnym "brzusiu" wilka. Śmieszne epizody, wpadające w ucho piosenki i zabawna gra aktorska sprawiają, że przedstawienie ogląda się rewelacyjnie.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 9 lat)

    Zapraszamy na stronę http://www.teatrqfer.pl

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery