• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Czekając na sen - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
1 godz. 40 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
2.0
2 oceny
Czekając na sen (Francja)
na podstawie "Snu nocy letniej" Williama Szekspira
Irina Brook Compagnie

"En Attentant le Songe" to spełnienie marzeń Iriny Brook, która jako dziecko ciągle na nowo oglądała "Sen nocy letniej" - przedstawienie swojego ojca, Petera Brooka. Teraz, posługując się własną interpretacją tej chimerycznej komedii Szekspira, Irina Brook eksperymentuje z ideą teatru "podróżującego" wyposażonego w przypadkowe przedmioty, służące jako rekwizyty - wśród nich jest chociażby jej różowa piżama, użyta jako kostium przez jednego z aktorów. Reżyserka próbuje odnaleźć sens zabawy, która towarzyszy wędrującej trupie teatralnej. Przedstawienie, grane przez sześciu mężczyzn (ukłon w stronę oryginalnej męskiej obsady u Szekspira), określane jest jako zabawne, wesołe, burleskowe, poetyckie i lekkie. Jego przenośna forma i, na dobrą sprawę, brak technicznych wytycznych pozwala na wystawianie tego przedstawienia właściwie wszędzie i w każdych warunkach.

Reżyseria: Irina Brook

Obsada: Gérald Papasian, Jerry DiGiacomo, Lorie Baghdasarian, Augustin Ruhabura, Bartłomiej Soroczyński, Christian Pelissier

Compagnie Irina Brook, Paryż, Francja
"Spektakl En attendant le songe" w reżyserii Iriny Brook, oparty na Szekspirowskim Śnie nocy letniej, odniósł tak ogromny sukces w Europie - zwłaszcza na deskach teatru Bouffes du Nord w Paryżu - że w efekcie doszło do powstania grupy znanej jako dziś Compagnie Irina Brook (w 2008 roku). Teatr zainaugurował swoją działalność nową wersją "Don Kichota" pt. "Gdzieś... la Mancha". W jego repertuarze znajdują się interpretacje takich dzieł jak "Odyseja" Homera czy Szekspirowska "Burza". W skład międzynarodowego zespołu wchodzą: Gérald Papasian, Jerry DiGiacomo, Lorie Baghdasarian, Augustin Ruhabura, Bartłomiej Soroczyński oraz Christian Pelissier.

Irina Brook
Urodzona w Paryżu córka reżysera Petera Brooka i aktorki Nataszy Parry większość swojego życia spędziła pomiędzy Londynem, Paryżem a Nowym Jorkiem. Jej dziecięce marzenia o aktorstwie ziściły się gdy miała 18 lat, wraz z jej pierwszą rolą na scenie Nowego Jorku (off-Broadway) i studiami aktorskimi w grupie Stelli Adler. Brook wróciła potem do Paryża, aby zagrać w spektaklach "Wiśniowy sad" Czechowa i "Don Juan Moliera" (oba przedstawienia w reżyserii ojca). W 1990 roku odkryła swoją prawdziwą pasję i talent - reżyserię. W 1996 wyreżyserowała w Londynie "Beast on the Moon" Richarda Kalinoskiego - francuska wersja tego przedstawienia otrzymała pięć nagród im. Moliera (Molière Award). Irina Brook należy do wąskiego grona reżyserów zaproszonych do reżyserii przez grupę Ariane Mnouchkine z Teatru de Soleil (przedstawienie "Wszystko dobre, co się dobrze kończy" na Festiwalu w Avignon). Wyreżyserowała "Romeo i Julię" Szekspira, "Szklaną menażerię" Williamsa, "Dobrą kobietę z Syczuanu" Brechta, a także opery (wśród nich: "Czarodziejski flet" Mozarta, "Eugeniusz Oniegin" Puszkina i "Traviata" Verdiego) - każde z przedstawień wystawiane na światowych scenach. Jest kawalerem francuskiego Orderu Sztuk Pięknych i Literatury (2002 r.).

Portal Trojmiasto.pl zaprasza wszystkich fotografów-amatorów do udziału w konkursie "Foto Szekspir". Do wygrania bon o wartości 500 zł do wydania w sklepie cyfrowe.pl. Prace można nadsyłać od 2 sierpnia do 11 sierpnia 2010 r. do god. 13:00. Można wysyłać maksymalnie sześć najlepszych fotografii, które pojawią się w naszej galerii.
Udział w konkursie mogą wziąć tylko osoby zalogowane w naszej galerii. Nie masz jeszcze konta? Nic straconego, można się zarejestrować tutaj w każdym momencie.

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery