Czas na Noc Muzeów!

W ubiegłym roku, pomimo nie najlepszej pogody, mieszkańcy Trójmiasta tłumnie uczestniczyli w Nocy Muzeów. Organizatorzy tegorocznych atrakcji wierzą, że tym razem również dopisze frekwencja. Według prognoz podczas tej edycji deszcz padać nie będzie.
W ubiegłym roku, pomimo nie najlepszej pogody, mieszkańcy Trójmiasta tłumnie uczestniczyli w Nocy Muzeów. Organizatorzy tegorocznych atrakcji wierzą, że tym razem również dopisze frekwencja. Według prognoz podczas tej edycji deszcz padać nie będzie. fot. Anna Szczodrowska / trojmiasto.pl

Noc cudów, gdy kolejki przed placówkami kulturalnymi przypominają te sklepowe z czasów PRL-u, zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie z 15 na 16 maja odbędzie się Noc Muzeów. Ale nie tylko w muzeach będzie można tanio i ciekawie spędzić wieczór.


Warto wybrać kilka wydarzeń, które szczególnie nas interesują, a w planowaniu zwiedzania uwzględnić kolejki przy wejściu do tych placówek.
Warto wybrać kilka wydarzeń, które szczególnie nas interesują, a w planowaniu zwiedzania uwzględnić kolejki przy wejściu do tych placówek. Anna Szczodrowska / trojmiasto.pl

Blisko czterdzieści placówek z Trójmiasta zaangażowanych jest w obchody szczególnego dnia w roku, gdy muzea i galerie oblegane są przez setki, a niekiedy tysiące zwiedzających. - Europejska Noc Muzeów jest wydarzeniem niezwykle istotnym dla kultury - przyznaje Sławomir Czarnecki z biura kandydatury Gdańska i Metropolii na Europejską Stolicę Kultury w 2016, czyli organizatora Nocy Muzeów w Trójmieście. - Zaangażowanie ludzi i chęć uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, nawet tych, którzy na co dzień nie mają na to wystarczająco dużo czasu, przekonuje o sensowności tej idei.

W tym roku za symboliczną złotówkę obejrzymy zbiory wszystkich jednostek Muzeum Historycznego Miasta Gdańska (poza Ratuszem Głównego Miasta, który od 22 zaprasza za darmo na prezentację nowego dziedzińca). Z pewnością znajdzie się wielu chętnych na obejrzenie Dorocznego Odpustu, zainscenizowanego w Dworze Artusa. Natomiast na dziedzińcu Muzeum Bursztynu ujrzymy replikę wozu rzymskiego typu "carruca", przy którym straż pełnić będą rzymscy legioniści w pełnym rynsztunku.

Zobacz rozkład jazdy specjalnych bezpłatnych autobusów podczas Nocy Muzeów w Gdańsku!
Zobacz rozkład jazdy specjalnych bezpłatnych autobusów podczas Nocy Muzeów w Gdańsku!
Także 1 zł kosztować będzie wstęp do oddziałów Muzeum Narodowego, które w tym roku przygotowało atrakcyjny program przede wszystkim dla dzieci (Odział Sztuki Dawnej i Oddział Etnografii). Dzieci będą mile widziane również w Spichlerzach - głównej siedzibie Centralnego Muzeum Morskiego (wstęp 1 zł, tak samo, jak na Dar Pomorza i Sołdek). O dawnym Gdańsku opowiadać będą dwie mieszczki, handlarki z Długiego Pobrzeża. A w salach wystawowych zobaczyć będzie można formy teatralne, przygotowane przez Pałac Młodzieży.

Na Długim Targu o 21 odbędzie się godzinny koncert Carillonu Mobilnego. Znajdujące się niedaleko Muzeum Archeologiczne (wstęp 1 zł) stawia na egzotykę - Noc Muzeów odbywa się w nim pod hasłem "Barwy Afryki", a oprócz wystaw i pokazów multimedialnych prezentowane będą tańce nubijskie.

W ubiegłym roku prawdziwe oblężenie przeżywał Instytut Pamięci Narodowej, organizatorzy spodziewają się tłumów i tym razem. Magazyny archiwalne zwiedzać będziemy w grupach wpuszczanych co pół godziny (od godz. 19). Zwiedzaniu towarzyszyć będzie prelekcja i spotkanie z córką gen. Augusta Emila Fieldorfa pseud. "Nil", Marią Fieldorf-Czarską oraz prezentacje multimedialne.

Atrakcje w stylu "Misia" Stanisława Barei szykuje Europejskie Centrum Solidarności na wystawie "Drogi do wolności" (wstęp wolny). Przeniesiemy się tam w lata PRL-u, ale na wesoło. Odbędzie się specjalny pokaz mody, będzie można nauczyć się "tańczyć w kolejce" twista albo skorzystać z szafy pełnej ubrań, by samemu wcielić się w postać sprzed lat i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Będzie też możliwość wzięcia udziału w happeningu w sklepie PRL czy jedzenia kisielu lub waty cukrowej na czas.

Czy wezmę udział w Europejskiej Nocy Muzeów?

Zobacz wyniki (975)

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów czeka nas prawdziwy wysyp inscenizacji i rekonstrukcji historycznych, prezentowanych nie tylko w miejscach muzealnych. Centrum Hewelianum (wstęp wolny) zaprezentuje życie XIX-wiecznego rekruta, wcielonego do pruskiej armii - każdy może wziąć udział w szkoleniu, po którym otrzyma stosowny certyfikat. Grupa Rekonstrukcyji Historycznej Lądowej Obrony Wybrzeża z inicjatywy Muzeum II Wojny Światowej w Wartowni nr 1 na Westerplatte (wstęp 1 zł) odgrywać będzie scenki z życia codziennego na słynnym półwyspie. natomiast Bałtyckie Bractwo Żeglarzy (wstęp wolny) przygotowuje na Wyspie Spichrzów inscenizację wizytacji Napoleona Bonaparte w lazarecie oficerskim w spichlerzu "Steffen", którą poprzedzi opowieść o historii tego miejsca.

Również w Gdyni sobotni wieczór zapowiada się ciekawie. Przed Muzeum Miasta Gdyni występować będą aktorzy z Teatru Muzycznego, Młodzieżowego Domu Kultury oraz formacji "Sendratari Damai" (godz. 19). Teatr zagości również w samym MMG (wstęp 1 zł) - wystąpi Teatr Społeczny "Biuro Rzeczy Znalezionych" (20.45) oraz aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni, którzy zaprezentują fragmenty spektakli - "Dzień Świra" oraz "Scenariusz dla trzech aktorów". Będzie też okazja, żeby zwiedzić Muzeum zupełnie nietypowo, bo od strony zaplecza i magazynów. Natomiast Muzeum Marynarki Wojennej (wstęp wolny) przygotowało pokaz pojazdu podwodnego "Błotniak" (godz. 19). Wcześniej koncert da Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej (godz. 17).

W Sopocie na zwiedzających czeka Muzeum Sopotu (wstęp wolny) na "Wieczór u Claaszenów", podczas którego przyjrzymy się epoce międzywojnia, między innymi dzięki "żywym eksponatom", osobom ubranym w stroje z okresu międzywojennego. Zwiedzanie umili nastrojowa muzyka z epoki. Natomiast w Galerii Proarte w Hotelu Rezydent zaprezentowana zostanie nowa kolekcja malarska pod tytułem "Co artysta miał na myśli". Ekspozycje tworzyć będą obrazy m.in. Magdy Peszkowskiej, artystki która zasłynęła z obrazów malowanych na łóżkach polowych i kocach wojskowych. Na wystawie zobaczymy cykl monochromatycznych obrazów pt. Kupię suknię, zainspirowany ogłoszeniami na Allegro oraz dowcipne prace Jana Opalińskiego - Pies na kobiety, Rozpędzony Antoni czy Nietykalni.

Coś dla siebie znajdą również sympatycy sztuki współczesnej. W gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (wstęp 1 zł) odbędzie się koncert Taho Teardo (godz. 19) oraz performance Kyungwoo Chuna pt. "Milczenie jest ruchem" z aktywnym udziałem publiczności.

Na performance artystyczno-wizualny "4 kąty" zaprasza z kolei Gdańska Galeria Miejska (wstęp wolny) - o 21 podwórko Gdańskiej Galerii Miejskiej zapełni się tańcem (Aurora Lubos), sztuką wizualną (Honorata Martin), muzyką (Piotr Pawlak) oraz publicznością. W Gdańskiej Galerii Güntera Grassa wcześniej, bo o 15, rozpocznie się jednodniowe "antyseminarium" BarCamp Wolności w Kulturze, przygotowane przez Indeks 73, w którym nie ma ustalonego scenariusza - każdy może przyjść i zabrać głos na temat wolności w kulturze.

W przerwie między kulturalnymi wrażeniami można odetchnąć w którymś z punktów gastronomicznych, które specjalnie z tej okazji otwarte będą dłużej. Także Spółka PKP Intercity pamięta o Nocy Muzeów i ponownie przygotowała specjalne oferty.

Zobacz punkty gastronomiczne, gdzie podczas Nocy Muzeów będzie można posilić się taniej!!!

Oferta PKP Intercity na Noc Muzeów:
MUZEALNY ODJAZD Z PKP INTERCITY

Specjalnie na Noc Muzeów w Trójmieście spółka PKP Intercity przygotowała wyjątkową ofertę dla podróżnych, którzy wybiorą się do Gdańska i Gdyni 15 maja, by wziąć udział w nocnym zwiedzaniu.

1. Ofertą będą objęci wszyscy, którzy:
a) w dniu 15 maja 2010r. odbędą przejazd na bilecie w pociągu kategorii EIC, wyjeżdżającym w godzinach 10-17, do Gdańska lub Gdyni
b) w nocy 15/16 maja 2010r. podczas nocy Muzeów uzyskają potwierdzenie odwiedzenia muzeum lub innej instytucji kulturalnej, uczestniczącej w imprezie na bilecie
2. Bilet z dnia 15 maja 2010 r., o którym mowa w punkcie 1a, z poświadczeniem uczestnictwa w Nocy Muzeów stanowi podstawę do przejazdu powrotnego w dniu 16 maja 2010r. w pociągu kategorii EIC bez konieczności wykupienia biletu; przejazd wyłącznie na podstawie wykupionej dopłaty za miejsce, w jednym wybranym pociągu kategorii EIC; wyjazd do godziny 14 w dniu 16 maja 2010r.

Oferta obowiązuje tylko w pociągach kategorii EIC, w klasie 2, w dniach 15-16 maja.

Szczegółowe informacje na stronie www.intercity.pl.

Opinie (150) ponad 10 zablokowanych

 • August Emil Fieldorf, ps. Nil (ur. 20 marca 1895 w Krakowie, zamordowany 24 lutego 1953 w Warszawie) – bojownik o (41)

  niepodległość Polski, generał brygady Wojska Polskiego, organizator i dowódca Kedywu Armii Krajowej, zastępca Komendanta Główneg Filozof Seneka, charakteryzując człowieka niezłomnego, powiedział, że można go złamać, ale nie można go zgiąć. Żołnierzy wyklętych można było złamać, unicestwić fizycznie. Nie można jednak było ich zgiąć, odmienić, sprawić, by stali się inni. Dlatego zadbano nie tylko o ich śmierć, lecz także o ich groby, których do dziś nie możemy odnaleźć, i o ich pamięć, którą wielokrotnie zbrukano. Naszym zadaniem jest przywrócenie im dobrej sławy.
  A co z oprawcami? Jest tylko jeden klucz do ich identyfikacji. W roku 1991 Sejm RP przyjął ustawę o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego. Na podstawie tej uchwały sądy polskie unieważniły liczne wyroki polityczne komunistycznych sądów w Polsce. Każdy z sędziów, prokuratorów i śledczych, który uczestniczył w sprawach przeciwko osobom walczącym o wolną Polskę, powinien ponieść konsekwencje - nawet wtedy, gdy działał "zgodnie z ówczesnym prawem". Jeśli tak się nie stanie, pokażemy, że mamy za nic niepodległość!

  • 75 23

  • Ciekawe, jaki ma to związek z artykulem? (19)

   Tworzysz te wlepki po nocach, a potem wklejasz pod jakimkolwiek tekstem. Ten natomiast traktuje, nie o Fieldorfie, ale o NOCY MUZEÓW. Bloga se chłopie załóż.

   • 17 13

   • Dokładnie, niech założy bloga (9)

    A biorąc pod uwagę jego poglądy, może się podpiąć pod "Krew i honor".

    Z tym, że tym razem tekst tego głąba wyjątkowo jest na temat: wspomniane jest o IPN i postaci Fieldorfa. Co nie zmienia faktu, że swój nacjonalistyczno-religijny, chory fanatyzm mógłby zatrzymać dla siebie, bo wykorzystuje nazwisko wielkiego człowieka dla głoszenia swojej zakłamanej ideologii.

    • 15 15

    • Nie ma związku z artykułem? Jesteś nie tylko śmieszny ale i wyraźnie czerwony. (7)

     Jak każdy czerwony masz chory fanatyzm by wszyscy byli jak ty i by niektóre tematy były tabu. On pisze na ogół ciekawie choć nie zawsze łapie jego myśli, a ty zwyczajnie jęczysz jak baba. On jest inny jak wszyscy, ty chcesz by wszyscy byli tak jak ty czerwony i tyle. Mój nos coś mówi że jesteś w partii komuchów.

     • 5 14

     • Wcale nie musi być czerwony (6)

      Może być nawet prawicowy, tylko nie podpina się pod skrajnie fanatyczną jej odmianę i się nią brzydzi. Wkurza mnie stereotyp, że jeśli komuś nie podobają się pseudokatolickie jęki, to zaraz musi być "czerwony". A może ktoś jest prawdziwym chrześcijaninem i brzydzi się mową nienawiści kolegi Toj To Ja

      • 11 3

      • (1)

       On ma poglądy i ty masz poglądy, to wszystko w temacie.A mowa nienawiści to taka typowa dla komuchów właśnie.

       • 1 12

       • ciekawe...

        ... " i nikt nam nie będzie mówił że czarne jest czarne..." żadna "małpa w czerwonym"

        • 7 1

      • dla mnie to Viljar mówi mową nienawiści

       • 1 6

      • Towarzyszki feministki bezsilność w nienawiści (2)

       Ta "nienawiść"... jakie to feministyczne... jakie to wasze... Krytyka absurdów w wykonaniu feministek to dla feministek "nienawiść". Przypomina mi to socjalizm i tego typu oskarżenia skierowane do krytykujących władzę "ludową".

       • 0 2

       • Juz wrócił z tej roboty przy łopacie. (1)

        • 2 0

       • Towarzyszki feministki pogarda dla męskości, ciężkiej /przy łopacie/ męskiej pracy

        Współcześnie męskość wymaga walki o potwierdzenie własnego etosu! Feministki mieszają z błotem każdą osobę dążącą do tego, żeby męskość (ale i macierzyństwo, rodzina) odzyskała swą godność i dumę. Feminizm to wojna płci w rozumieniu dążenia do dominacji.

        Ideologia kultu kobiet traktująca płeć męską jako drugiej kategorii narzuca instynktownie działania samoobronne. Tak jak czyniły to emancypantki, tak i ja walczę o równorzędność mężczyzn w stosunkach z kobietami. Coś w tym złego? Wszak walka o podmiotowość męskości powinna stanowić istotę polityki rodzinnej każdej Polki... czy może tak nie jest?

        • 0 1

    • Komunizm winien jest takiego ludobójstwa, jakiego świat nie znał od początku

     Świat się stale zmienia, prawda? Zmienia się w zależności od etapu! Dawniej komuniści wychwalali pod niebiosa tak zwaną nienawiść klasową. Wielu doświadczyło zresztą tej nienawiści na własnej skórze. Dzisiaj ci, co są tolerancyjni inaczej (michnikowszczyzna, feministki) nienawidzą chrześcijan. Nawet tutaj najchętniej to by mnie miłosiernie "gołymi rękami" żebym już więcej nie pisał.

     Znajomość historii jest bardzo ważna z wielu powodów; mówi się, że Historia nie znosi idiotów i błędów popełnianych ponownie, że historia lubi się powtarzać, że kto nie zna historii ten tragicznych tego skutków doświadczy na sobie. Tylko naiwni nie dostrzegają tego faktu, że terroryzm w wydaniu sowieckim (jak i hitlerowskim) w każdej chwili może się (zmodyfikowany) odrodzić.

     • 5 1

   • Fieldorf i IPN (7)

    Noc muzeów obejmuje też IPN, trochę poczytaj, a nie kłapiesz jęzorem bezmyślnie

    • 6 4

    • Tja, a o Senece dowiemy sie w innym muzeum. (6)

     • 5 0

     • Seneka powiedział, że jak jest "dziwny" ze skutkiem śmiertelnym "wypadek" to należy sprawdzić, kto mógłby na tej śmierci (5)

      skorzystać Pod Katyniem w Smoleńsku zginęli, czy zostali zamordowani Polacy? "Nasi" śledczy nawet nie postawili sobie pytania, kto mógłby mieć motyw, żeby pomóc tej katastrofie!

      • 1 2

      • Przestań pieprzyć. Co Ty sobie wyobrażasz, że masz z dziećmi do czynienia? Tu każdy (4)

       ma swój własny rozum. Włącz inny film i spróbuj ogarnąć więcej. Lekarz i hospitalizacja - nic więcej.

       • 3 2

       • Towarzyszka feministka "wie wszystko" (3)

        Prof. Jacek Trznadel: Nie przeżył (?) ani jeden świadek z rozbitego samolotu, piloci jednak mogli nagrać swoje spostrzeżenia na taśmie czarnej skrzynki. Czarnymi skrzynkami zawładnęli jednak technicy rosyjscy i przez przeszło dwa tygodnie, odkąd są w ich posiadaniu, nie udostępnili dosłownie niczego z zapisu, także z treści wypowiedzi polskich pilotów. Co więcej, słyszymy, że Rosjanie nie oddadzą nam czarnych skrzynek, a jedynie zapisy z ich treści. A przecież każda z części samolotu stanowi własność państwa polskiego! A zapisy czarnych skrzynek w sposób nieprzekraczający możliwości techniki mogą zostać zmanipulowane. Z drugiej strony, nie słyszymy także, że przesłuchano nagrania rozmów z wieżą kontrolną, a ich utrwalenie powinno być regułą. Ale także nie udostępniono przesłuchań pracowników wieży kontrolnej, a uzyskane w fazie początkowej ich wypowiedzi pełne były nie szczegółów technicznych, lecz ewidentnych kłamstw. Jeden z polskich prokuratorów powiedział również, że nie zostaną uwzględnione i podane do wiadomości "treści intymne" tych nagrań. Czyli - z góry zapowiedziana cenzura. Jakież to bowiem treści intymne mogły się pojawić w ostatnich sekundach lotu? Okrzyki niekontrolowane nie są treściami intymnymi. Piloci mogli jednak chcieć przekazać świadomość zewnętrznej agresji na samolot. Mogli nie zdążyć jej udowodnić, dowody niszczyła katastrofa. Może to były owe "treści intymne", niedopuszczalne z punktu widzenia sprawcy?
        Rząd polski i premier Tusk zgodzili się gładko, że tak ważna sprawa jak identyfikacja ciał ofiar była dokonywana nie w Polsce, lecz w Moskwie. A przecież i ciała ofiar, i szczątki samolotu mogły natychmiast znaleźć się na obszarze państwa polskiego.

        • 2 4

       • lewatywa i elektrowstrzasy (2)

        tylko to ci moze pomoc, kaczy sługusie

        • 4 3

       • Opinia została zablokowana przez moderatora

       • Za paręnaście lat czarne skrzynki z rozbitego samolotu w Smoleńsku oglądać będziemy w polskim muzeum?

        Najpierw Rosjanie musieliby nam je oddać... oddadzą Polsce własność Narodu Polskiego, czy nie oddadzą? W ogóle warto zdać sobie z tego sprawę, że wszelkie inne jak "poprawność" głosy na temat tej tragedii są cenzurowane, usuwane.

        • 0 1

   • Bardzo wielu Polaków nie zna naszej bolesnej prawdy historycznej i warto zadać sobie pytanie, czemu tak jest?!

    Zgodnie z reformą przygotowaną przez /najgorszą w historii/ minister edukacji Katarzynę Hall w polskich szkołach przewidywana jest mniejsza liczba godzin na naukę historii, a gimnazjaliści poznają krótszą wersję historii - tylko do 1918 roku., co oznacza brak możliwości poznania historii okresu międzywojennego, II wojny światowej czy czasów Polski komunistycznej.
    Dobrze, że - jak czytamy w artykule - zwiedzaniu towarzyszyć będzie prelekcja i spotkanie z córką gen. Augusta Emila Fieldorfa pseud. "Nil", Marią Fieldorf-Czarską. Tego typu wykłady są /nie tylko dla uczniów/ prawdziwą lekcją historii.

    • 2 1

  • a Kwaśniewski najlepiej by wszytkich uhonorował tych sędziów bo to jego mentorzy (2)

   • 5 2

   • (1)

    Niejednego czerwonego uhonorował. A na komisję badającą sprawe się nie wstawił. Polską nadal rządzą komuchy i tyle w temacie.

    • 4 5

    • Teraz towarzyszom się marzy powrót złodziejskiej mafii kolesiów

     Towarzysz Kwaśniewski odznaczył swojego przyjaciela Włodzimierza Wapińskiego Złotym Krzyżem Zasługi mimo, że Wapiński został wcześniej skazany w Szwecji za handel narkotykami na dużą skalę, ani to, że posługiwał się sfałszowanym paszportem. To tylko przykładowy serial odznaczeń i ułaskawień prezydenta wszystkich ubeków.

     • 3 3

  • kim ty jesteś durniu? (16)

   • 9 6

   • Są dwie opcje: (3)

    Pierwsza - przepełniony zawiścią nieudacznik życiowy, który nie może znieść, ze ludziom dookoła się wiedzie
    Druga - zwykły mitoman

    • 10 5

    • (1)

     nie zawsze sie z to ja zgadzam ale w przeciwieństwie do ciebie prostaku on nigdy nie poniża nawet odpisujac na taki prostacki post

     • 3 2

     • Dziękuję

      Rad byłbym przeczytać, z czym się ze mną nie zgadzasz DDD

      • 1 2

    • Naród ginie, gdy brakuje mu męstwa

     Warto poznać najnowszą historię, by rozumieć współczesność. W czasach władzy "ludowej" feministki weszły w układy z komunistami. Układy były chronione dzięki temu, że przez wiele lat nam wmawiano, że one nie istnieją, a żaden antyfeminista czy antykomunista do mediów dopuszczony nie był. Wmawiano, że tak myślą "wszyscy", a 8 marca (i 1 maja) miały udowodnić, że mężczyźni (lud) "spontanicznie" sami akceptują każde słowo i dogmat feministki (towarzysza). Na potwierdzenie tego pozwalały mówić czy pisać różnym ideowym feministom czy dumnym z "wyróżnienia" naiwnym gojom (mamy ich dzisiaj w mediach też), poprawnym i dobrze wyszkolonym, którzy klepali wyuczone formułki. I choć wielu Polaków (jak w propagandzie socjalizmu) czuło, że w tej dyskryminacji kobiet, w tej "nachalnie" przyuczoną rolą bycia "pokornym pieskiem" przypisaną mężczyznom jest fałsz specjalistek od manipulacji i zdrady, a prawda jest inna, to w tym układzie wyłączności medialnej w "wybranych" ręku nie było żadnego sposobu, by przemówić i pokazać, że "Dama jest naga".

     • 1 2

   • Towarzyszki feministki bezsilność w nienawiści (11)

    Nie wszyscy wiedzą, skąd ta towarzyszki nienawiść, przypomnę DDD. Chodzi o moje stwierdzenia odnośnie feministki z ZTM, moralnej egoistki, która bezkarnie dyskryminuje męską płeć.
    Pisałem, że w gdańskich tramwajach i autobusach codziennie wyświetlane są na tablicy imiona solenizantów. Dlaczego zajmująca się tym chora na manię wielkości płci własnej feministka umieszcza imię żeńskie zawsze pierwsze? Czasami jest jak w kalendarzu -wszyscy wtedy wiedzą, że jest zastępstwo.
    Czy jesteśmy już skazani na skrajnej feministki, zatrważającej w moralności egoistki praktyki narzucania nam wszystkim swojej chorej ideologii kultu kobiet? Wyraźnie narzuca swoją chorą manię wielkości płci własnej wszystkim pasażerom, a Konstytucja zabrania dyskryminacji płci.

    Ponieważ feministka-egoistka jest już osobą niereformowalną, bardzo proszę, by to zastępstwo było już na stałe. Powód - wykorzystywanie swojego stanowiska do propagowania feministycznej i bałwochwalczej ideologii kultu kobiet z jednoczesną dyskryminacją płci przeciwnej, co jest sprzeczne z Konstytucją.

    • 2 2

    • jestes chory (7)

     idz do lekarza, bądź odważny... poniewaz lekarze pierwszego kontaktu to najczęściej kobiety i skoro skończyły studia medyczne są inteligentne to zapewne twoja Pani Doktor będzie zadeklarowaną feministką, mam nadzieję ze staniesz na wysokości zadania i powiesz jej to wszystko co napisałeś... a potem koniecznie wykup leki z recepty którą ci wypisze...

     • 2 3

     • Opinia została zablokowana przez moderatora

     • (5)

      W odpowiedzi na wielbicielki michnikowszczyzny post, w którym (nie pierwszy raz) publicznie potraktowała mnie jako "psychiczny któremu lekarz potrzebny", napisałem grzeczną dłuższą odpowiedź ukazującą ratunek - że tylko Chrystus mógłby zdołać uleczyć chorobę duszy osoby karmiącej się nienawiścią. Opinia ta została usunięta, o czym - w sensie tematu, co zawierała - informuję. Widzimy, że post z ordynarną napaścią na moją osobę nie został przez moderatora potraktowany jako obraźliwy i wulgarny i bez mojej odpowiedzi (bo tylko ta moja odpowiedź została usunięta) pozostał.

      • 2 4

      • Opinia została zablokowana przez moderatora

      • (3)

       zacznij pisac jak czlowiek, a nie nawiedzony moher, to moze nie beda usuwac twoich wpisow

       • 2 3

       • Opinia została zablokowana przez moderatora

       • Opinia została zablokowana przez moderatora

       • Michnikowszczyzną zniewoleni, otumanieni, nie czują się otumanieni. Po prostu tacy są

        • 0 1

    • ten koles to nie jest "To Ja" tylko "kopiuj wklej" te same posty co chwila, bzdury kopiowane od oszołomów typu Nowak, (2)

     Michałkiewicz i inni, żal

     • 3 2

     • Opinia została zablokowana przez moderatora

     • Kiedy zniewolonego goja myślenie boli

      Rafał A. Ziemkiewicz: Jest u nas duża, może nawet dominująca, grupa odbiorców, którzy są bądź to zbyt leniwi, bądź nie dość mądrzy, żeby samodzielnie ważyć argumenty. Takich ludzi nie obchodzi, co się do nich mówi - ważne, kto mówi. Jeśli mówi autorytet (ktokolwiek go wykreował), klaszczą, jeśli ktoś przez autorytety odrzucany, gwiżdżą i tupią. Dla takich ludzi jedynym zrozumiałym argumentem jest argument nazwiska, które stoi pod tekstem. Dlatego mają swoje gazety lub czasopisma, którym wierzą święcie, nawet gdy dziś piszą jedno, a jutro drugie.

      • 0 2

  • nie powiem

   niezle ci to wyszlo :|

   • 2 0

 • hehehehe

  a za darmo nie mozna

  • 13 11

 • Czy nie lepsza by była np. niedziela muzeów. (6)

  W pewnym wieku niestety w nocy to już można tylko spać.

  • 52 19

  • nikt nie zabrania seniorowi pójść w niedziele do muzeum!

   • 7 1

  • Popieram (2)

   W innym wieku ma się małe dzieci, które tez o tej porze muszą spać.

   • 9 2

   • ale marudzenie

    muzea otwarte są cały rok, wejściówki po parę złotych, otwarte od wtorku do niedzieli.

    • 9 1

   • Dziwne. Nie jestem seniorem, a nie mam dzieci. Co ciekawe jestem nawet po studiach.

    • 4 1

  • 19.00 to jeszcze nie noc....

   ... a w dzień były by jeszcze większe kolejki. Dlatego właśnie noc!

   • 1 1

  • NIE bo czarni na to nie pozwolą

   ludzie zamiast iść do kościółka i zostawić pieniążki dla bozi to poszli by do muzeum.

   • 4 1

 • ... (1)

  i znowu będzie padać hehehe

  • 27 7

  • prawda :)

   • 1 0

 • (1)

  sory ale co to za impreza jak sie konczy o 1 w nocy, przynajmniej do 4 rano powinna byc

  • 51 7

  • czy ktoś pomyślał o tych którzy tam przez tę noc będą dygali !!!

   • 2 3

 • ... (5)

  I dobrze, będzie więcej miejsca w pubie.
  Do muzeum chodzę raz w tygodniu, w tygodniu. Starczy na cały rok. Zamiast 1 zł zapłacę do 10zł - korona mi z głowy nie spadnie :) Więcej luzu i można się skupić na zwiedzaniu.
  Zresztą, ile można placówek zwiedzić za jednym razem aby to miało sens. Dwie, trzy?
  Ot, w nocy, w tłoku, oszczędzając 5 zł, z marnymi szansami na udaną kontemplację - podoba mi się ta akcja :) :) :)

  • 25 15

  • maruś maruda (4)

   jakby jej nie było, marudziłbyś że nic się nie dzieje. A jak się dzieje to tłok i ciasno itp.

   • 3 1

   • drogi internauto (3)

    ja sobie poradzę. Jakoś po głowie Herbert mi chodzi

    "Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać kształt architektury rytm bębnów i piszczałek kolory oficjalne nikczemny rytuał pogrzebów "

    Nie łykajmy bez popity każdej inicjatywy tylko trzeźwo oceniajmy pomysły. A ocena jest negatywna. Sensu w tej akcji jest naprawdę niewiele.
    Plusem jest to, że zachęcony dosyć nachalną reklamą człowiek być może pierwszy raz pójdzie do muzeum i złapie szlachetnego bakcyla (szanse są niewielkie). Człowiek obeznany z muzem dwa razy się zastanowi czy wziąć udział w tej akcji :)
    Pozdrawiam

    • 2 3

    • Ty sensu nie widzisz (2)

     ale widzą go tysiące innych, i dobrze. nie każdą rodzinę stać na to, żeby tak, jak Ty, co tydzień wybrać się ze wszystkimi dzieciakami do muzeum przy normalnej cenie. a taka noc czy wieczór to zawsze większa atrakcja dla dzieciaków, a i dla dorosłych, niż zwykły dzień. do niektórych przemawia właśnie ta atmosfera, ten wieczór, te tłumy. nie każdy jest miłośnikiem samotnej kontemplacji.

     • 4 0

     • (1)

      który dzieciak po 22 nie jest zmęczony?
      który dzieciak wytrzyma kilkadziesiąt minut w kolejce?
      i poza tym który dzieciak nie ma biletu ulgowego?
      Oszczędza się 2-3 zł na dziecku plus c.a. 5-8 zł na dorosłym. Max 15 zł oszczędności. Warto?
      Jest jeden argument: jak ktoś idzie na kulturalny podryw to ma większe szanse :)

      • 2 0

      • 15 zł na jednym muzeum? oczywiście, że warto

       • 0 0

 • taka akcja jest...

  ...po prostu rewelacyjna!!

  • 35 8

 • Akcja pokazuje mentalność Polaków (7)

  Muzea w normalne dni świecą pustkami nie ma chętnych do odwiedzania prócz zbiorowych gryp zorganizowanych a tu nagle wszyscy chcą obejrzeć ale dlaczego?

  Bo za darmo lub za symboliczną złotówkę?
  Bo lubią jak jest głośno i gwarno?

  • 39 17

  • a czy to nie jest szansa aby niektorzy docenili wartosc muzeow i zaczeli z nich korzystac takze w powszednie dni? Wydaje mi sie, ze nie powinno sie odeniac innych swoja miara

   • 1 0

  • (2)

   Bo nie każdego stać na pełny bilet?

   • 3 2

   • no i (1)

    a co w tym złego, ja lubie gdy jest glosno i gwarno. Regilarnie chodze do muzeów a na noc muzeów przyjde tez, bo sa wtedy nietypowe wystawy imprezy. a potem na dyskoteke :-)

    • 1 0

    • Noc muzeów jest akcją międzynarodową, nie odzwierciedla mentalności Polaków, ale jest fajnym bodźcem, aby wraz ze znajomymi, przed clubingiem, zrobić coś innego...np powłóczyć się po tych muzeach i galeriach sztuki.

     Nie jest też to akcja organizowana specjalnie dla dzieci, raczej dla dorosłych i tu bardziej widać niestety mentalność naszego społeczeństwa, które kojarzy wizyty w muzeach i galeriach, tylko z wycieczkami szkolnymi... :(

     • 0 0

  • Przestańmy we wszystkim czepiać się mentalności Polaków

   Nos muzeów to nie polski wynalazek. A na świecie do muzeów też chodzą głównie turyści. Myślisz, że przeciętny paryżanin wpada do Luwru co niedzielę? Ludzie nie mają czasu, a wstęp do muzeów wszędzie jest drogi.

   • 4 0

  • Nie obrażaj ludzi ignorancie z głową pełną sterotypów. (1)

   Jaka mentalność Polaków? Jak czytam głupie teksty o "mentalności Polaków" to aż niedobrze mi się robi. Gdybyś trochę więcej podróżował albo chociaż czytał o świecie to byś wiedział, że pierwszą noc muzeów wymyślili niemcy (1997 Berlin) potem pomysł chwycił w Paryżu i Amsterdamie.
   I wcale nie chodzi o kasę-większość muzeów ma darmowy dzień zwiedzania(często jest to wtorek) tylko o dodatkowe atrakcje i możliwość spędzenia czasu trochę inaczej niż w zwykłą sobotnią noc....

   Następnym razem pomyśl zanim zaczniesz pisać takie bzdety...

   • 2 2

   • nie za wiele wymagasz od niego ?

    • 0 0

 • (4)

  Dobra Noc Muzeów nie jest zua :) Pojadę sobie do Muzeum Miasta Gdyni, ma się tam odbyć minikoncert muzyki elektronicznej, grają Polaris i Krzysztof Horn. Polecam gorąco!

  • 11 5

  • a jak się ma ten koncert do zebranych zbiorów w tym muzeum? (2)

   czy może to muzeum nie ma co pokazać i próbuje ściągnąć odwiedzających własnie takimi akcjami?

   • 1 1

   • a nawet jesli tak, to co w tym zlego?

    jak ja nie lubie malkontentow

    • 0 0

   • a jak ma się Noc Muzeów do eksponatów?

    • 0 0

  • Muzeum m.Gdynia - koncert

   też się wybieram na ten koncert.
   A koncerty polskich El-muyzków zazwyczaj są mini,
   Dlaczego ? gdyż skierowane są do wybranej grupy odbioców.
   To nie pop.papka (..)
   Wystraczy wejść i posłuchać nagrań Polaris-a
   www.polarismusic.eu ,
   uczestnika, podobnie, jak Krzysiek Horn, elitarnych zlotów RG.

   • 1 0

 • Noc muzeów to super sprawa! (19)

  Jeśli ktoś chce wiedzieć, gdzie mnie najłatwiej spotkać - odpowiedź jet prosta: ... "noc muzeów" !!

  PS. Planowaliśmy z moją Kingą, że się tam wybierzemy razem. Niestety już nie jesteśmy razem. :( Ona już w ogóle nie opisuje mi nawet na SMSy

  • 17 31

  • Bądź dzielny i nie łam się, pewnie nie była Ciebie warta !

   • 6 3

  • Nie łam się Bomba, kobiety nas nie rozumią... (1)

   Kup sobie chomika i taśmę klejącą:)

   • 18 0

   • Nie rozumiejom.

    Tak lepiej.

    • 2 0

  • bo musisz jej zrobic doładowanie ... (3)

   • 13 0

   • Hehehe.... Tylko uważaj żeby zwarcia nie zrobić, bo iskry pójdą!

    • 3 0

   • już jej kto inny doładował (1)

    i wystarczyło jak widać

    • 1 0

    • pewnie był lepszy ;)

     • 0 0

  • (3)

   Noc muzeów, ale gdzie konkretnie? Miejsc jest dużo... ja idę do Domu Artusa na pewno :)

   PS. Nie wiedziałem, że gumowe lale mają funkcję odpisywania na sms.

   • 7 0

   • (2)

    no właśnie nie mają, dlatego nie odpisuja.
    P.S.: Dom Artusa to taki mniejszy Dwór Artusa?

    • 6 1

    • (1)

     Czy Artus cały czas musiał siedzieć na Dworze? jak zmarzł to szedł do Domu. ;)

     • 10 0

     • ja slyszalem ze artusa nie bedzie w domu, bo idzie na noc muzeow :)

      • 4 0

  • lepiej poczytaj sobie jakąś ciekawą książkę:)

   • 5 1

  • SMSy piszą dzieci, chłopy dzwonią !!! (1)

   • 6 2

   • bp pisać nie umiejo

    ot co

    • 0 3

  • nikogo nie obchodzi Twoja Kinga i to czy odpisuje, przykro mi...

   • 7 4

  • spoko kolo hehehe dobre

   • 4 0

  • pirat pirat pirat - trzykrotne wypowiedzenie tego słowa uruchamiałoby aplikacie....

   • 1 1

  • xd

   haha jaki sie wyzalil xdxdxd

   • 2 0

  • Bombardier lecz sie na nogi chłopie

   bo na łeb leczenie to już dla ciebie jest za późno ;)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki
Pobożni i cnotliwi. Dawni...
wystawa
maj 15-31.12
Gdańsk, Muzeum Narodowe
Kolekcja dzieł Mariana Mokwy
Kolekcja dzieł Mariana Mokwy
wystawa
cze 16-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie

Sprawdź się

Sprawdź się

Czy na terenie Gdańska odkryto kiedykolwiek szczątki mamuta?