stat
Impreza już się odbyła

Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii 'Gazety Wyborczej'

  • 5 - 29 sierpnia 2010
  • Sopot, Tymczasowa siedziba PGS / ul. Marii Skłodowskiej-Curie 10/12
  • wstęp wolny
Dyrektor Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie zaprasza na ostatnią wystawę w tymczasowej siedzibie:

"CZAS. LUDZIE. WYDARZENIA. ROK W FOTOGRAFII "GAZETY WYBORCZEJ"

Około tysiąca zdjęć fotoreporterów "Gazety" - ale i naszych czytelników - zaprezentujemy na wystawie w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, zatytułowanej "Czas, ludzie, wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej".

Wernisaż 5 sierpnia (czwartek) o godz. 19.00 - wstęp na zaproszenia.
Wystawa czynna do 29 sierpnia, wstęp wolny.

Ilustrują one najważniejsze wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy, przypominają ludzi, którzy odeszli lub w szczególny sposób zapisali się w naszej pamięci, utrwalają codzienność. Ale znajdą się na tej ekspozycji również fotografie mody, wybrane zdjęcia amatorskie oraz filmy. Dwadzieścia wy branych zdjęć foto reporterów " Gazety Wyborczej", wykonanych na specjalnym papierze archiwistycznym i spełniającym wymogi kolekcjonerskie, oglądać będzie można na ścianach PGS. Te prezentowane w sposób tradycyjny fotografie będą najkrótszą charakterystyką pracy redakcyjnych fotografów, próbką ich stylu, pokażą też różnorodność tematów, których się podejmują. Największa część fotografii prezentowana będzie na specjalnie przy gotowanych projektorach i ekranach. Ten fragment wystawy to kwintesencja fotografii prasowej. Zobaczymy tu nie tylko przekrój te matów z całego roku - wśród nich na plan pierwszy wysuwa się tragedia w Smoleńsku - ale i prace poświęcone postaciom, które w ciągu tego czasu okazały się ważne dla Polaków. Znajdą się tu więc fotograficzne opowieści poświęcone zmarłemu Markowi Edelmanowi, ale i Adamowi Małyszowi oraz Bronisławowi Komorowskiemu. Nie zabraknie też zdjęć ilustrujących życie codzienne.

Część ekspozycji poświęcona będzie również fotografii z regionu - złoży się na nią pokaz zdjęć fotografów z"Gazety Wyborczej Trójmiasto" oraz zrealizowany techniką po-klatkową film poświęcony Trójmiastu. Będzie równieżokazja, żeby zobaczyć fotografie naszego redakcyjnego kolegi Damiana Kramskiego, zrobione w Stoczni Gdynia kilka miesięcy po jej zamknięciu. Praca zdobyła pierwszą nagrodę za fotoreportaż w kategorii "Wydarzenia" w tego rocznym konkursie Grand Press Photo. Na wystawie prezentowana będzie w nowej formie - multimedialnego eseju.

Na ściany sopockiej PGS trafią również zdjęcia amatorów, nadesłane na organizowany przez "Gazetę" konkurs "Pokaż mi swoje Trójmiasto", a także prace osób, które wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez naszych fotoreporterów oraz wykładowców Sopockich Szkół Fotografii WFH.

Z tych zdjęć widzowie będą mogli wybrać najciekawszą
pracę - jej autor otrzyma w nagrodę jedno z kolekcjonerskich zdjęć fotografów "Gazety".

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?