• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Czarna maska

opera / operetka
kasy:
58 763-49-06
wystawia:
Opera Bałtycka w Gdańsku
2.0
1 ocena
Krzysztof Penderecki
Czarna maska

Premiera spektaklu przełożona na jesień 2012 roku.

Opera Bałtycka konsekwentnie promuje muzykę polską. Uważamy, że teatr współczesny, w tym teatr operowy, nie może prowadzić skutecznego dialogu ze swoją widownią bez sięgania co pewien czas do zasobów rodzimej muzyki współczesnej. Dlatego wymyśliliśmy cykl "Opera Gedanensis" mający za zadanie wypromowanie żyjących polskich kompozytorów i zamawianie u nich nowych dzieł. Myśląc w ten sposób o operze nie można pominąć najważniejszego twórcy gatunku, jakim jest Krzysztof Penderecki.

Zamawianie opery u tego mistrza przekracza nie tylko możliwości Bałtyckiej, ale i samego kompozytora, któremu, mimo najlepszych chęci, jakie zadeklarował, nie udałoby się wygospodarować dość czasu na przyjęcie takiej propozycji. Zaprezentujemy więc Państwu jedno z jego najdoskonalszych dzieł, które w Trójmieście jeszcze nie było wykonywane. Czarna maska jest opowieścią o rachunku sumienia, jakiego domaga się natura ludzka w obliczu zagrożenia. Oddajemy to dzieło w ręce znakomitych realizatorów: Łukasza Borowicza i Janusza Wiśniewskiego, których talenty i odwaga są, jak wierzymy, na miarę tego dzieła.

Kierownictwo muzyczne: Łukasz Borowicz
Inscenizacja i reżyseria: Janusz Wiśniewski

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery